English

Përfundon sfida mes Suedisë dhe Shqipërisë, vendasit fitojnë me rezultatin 1-0

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ka përfunduar ndeshja miqësore ku Suedia luan kundër Kombëtares shqiptare.

- Advertisement -

Kombëtarja suedeze ka arritur të fitojë me një gol, duke bërë që sfida të mbyllet me rezultatin në këtë pjesë të dytë në 1-0.

Më herët u publikuan edhe formacionet zyrtare, ku ashtu siç pritej, në formacionin kuqezi ka ndryshime.

Suedia: Olsen, Kraft, Starfelt, Lindelof, Augustinson, S. Olson, Sam. Gustafson, Kulusevski, Forsberg, Isak, Nilson.

Shqipëria: Strakosha, Balliu, Mihaj, Gjimshiti, Mitaj, Ramadani, Asllani, Laçi, Asani, Bajrami, Broja.

Kujtojmë se në ndeshjen e fundit direkte, sfida ka përfunduar me rezultatin 4-1 në favor të suedezëve, takim ky i luajtur në vitin 2009.

Sfida e sotme po mbahet në Friends Arena (Solna), në një stadium që ka kapacitet rreth 50 mijë vendesh.

Ndërsa më herët, Kombetarja shqiptare luajti ndeshjen miqësore me Kilin, ku humbi me rezultatin 3-0.

Këto ndjeshje miqësore vijnë përpara përgatitjeve për ndeshjet në Euro2024.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?