English

Zjarr në lagjen Stan në Moravë, digjen shkurre e ferra, dyshohet i qëllimshëm

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një zjarr ka rënë mbrëmjen e sotme në lagjen “Stan” në fshatin Moravë. Zjarri është përhapur me shpejtësi,i favorizuar nga era.

- Advertisement -

Në zonë kanë shkuar efektivë të shumtë zjarrëfikës,që pasi kanë lokalizuar flakët e zjarrit,kanë kryer edhe fikjen e tij në një kohë të shkurtër.Burimet zjarrëfikëse në vendngjarje bëjnë me dije se, zjarri ka qënë i qëllimshëm dhe se po punohet për identifikimin e autorëve.

Si pasojë e zjarrit është djegur një sipërfaqe e konsiderueshme me bimësi, shkurre e ferra, ndërkohë që fatmirësisht zjarri nuk përparoi drejt banesave të zonës.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?