Zjarri në fabrikën e bojrave| Situatë kritike, evakuohen banorët, anulohet dasma

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Që prej orës 10:30 të mbrëmjes së të shtunës zjarrfikësit vijojnë luftën me flakët që ka përfshirë një fabrikë bojërash në zonën e Maminasit në autostradën Tiranë-Durrës.

Policia ka bllokuar autostradën Tiranë-Durrës për shkak të situatës së krijuar. Gjithashtu për të parandaluar përhapjen e flakëve është ndërprerë furnizimi në zonën e Maminasit.Zjarri ka përfshirë sektorin e prodhimit të bojës së fabrikës, ku nga informacionet paraprake dyshohet për një shkëndijë elektrike.

Për neutralizimin e flakëve janë angazhuar 15 mjete zjarrëfikëse, 65 forca zjarrëfikëse, 200 forca policie dhe vullnetarë

- Advertisement -

Nga përhapja massive e flakëve rrezikohen disa banesa të cilat ndodhen afër fabrikës së bojës.

Ekipet e emergjencave kanë bërë evakuimin e këtyre familjeve si dhe dasmorëve që po festonin në një local aty pranë. Dasma bëhet me dije se është anuluar dhe të gjithë personat janë evakuuar nga zona.

Edhe vetë Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka mbërritur në vendngjarjes për të parë nga afër situatën, i shoqëruar nga Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku dhe drejtori i Emergjencave Civile Haki Çako.

Nga fabrika dëgjohen dhe shpërthime, të cilat dyshohet të jenë për shkak të materialeve që digjen.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

MAESTRO| Biografia mjeshtërore e Bradley Cooper për Leonard Bernstein

Maestro është një histori dashurie e patrembur që tregon marrëdhënien e përjetshme midis Leonard Bernstein dhe Felicia Montealegre Cohn Bernstein. Një letër dashurie për...

Rama: Pa PS, nuk kishte anglo-amerikan që bënte reformë drejtësie në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama tha në Kongresin e PS se reforma e suksesshme në drejtësi është bërë vetëm falë PS dhe qeverisjes së majtë. Sipas Ramës,...

BDI konfirmon Talat Xhaferrin për kryeministër të RMV

Më 28 janar, Maqedonia e Veriut do të ketë qeveri teknike dhe kryeministër shqiptar. BDI, sipas ministrit të Jashtëm Bujar Osmani ka vendosur që këtë...

TË FUNDIT

MAESTRO| Biografia mjeshtërore e Bradley Cooper për Leonard Bernstein

Maestro është një histori dashurie e patrembur që tregon marrëdhënien e përjetshme midis Leonard Bernstein dhe Felicia Montealegre Cohn Bernstein. Një letër dashurie për...

Rama: Pa PS, nuk kishte anglo-amerikan që bënte reformë drejtësie në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama tha në Kongresin e PS se reforma e suksesshme në drejtësi është bërë vetëm falë PS dhe qeverisjes së majtë. Sipas Ramës,...

BDI konfirmon Talat Xhaferrin për kryeministër të RMV

Më 28 janar, Maqedonia e Veriut do të ketë qeveri teknike dhe kryeministër shqiptar. BDI, sipas ministrit të Jashtëm Bujar Osmani ka vendosur që këtë...

1 pikë në 5 javë kampionat, Tottenham dështon në derbi

Një nisje sezoni perfekte, por dalëngadalë Tottenham i Postecoglu ka lëshuar terren duke zbritur me 5 pozicione në tabelë. Vetëm 1 pikë në 5...

“Bisedova me Mira Muratin”- Rama: Përafrimi i legjislacionit me BE bëhet me ChatGPT

Kryeministri Edi Rama tregoi gjatë fjalës së tij në Kongresin e Partisë Socialiste se si legjislacioni me BE do të bëhet në sajë të...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×