“10 bileta nga 400 euro”, gazetari: Janë shitur nga 20 herë, por nuk ka falsifikim

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Tami Kona është shprehur se nuk ka falsifikim të biletave të Kombëtares, por shitje të tyre disa herë, nga personi fillestar që i blen nga FSHF.

Komentet ai i bëri në emisionin “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania, ku tha se një biletë është shitur deri në 20 herë dhe vetëm njëri prej atyre që e ka blerë mund të futet në stadium.

Sipas Konas, këto gjëra ndodhin edhe në vende të tjera, ku përmendi rastet e Polonisë e Çekisë, që sipas tij, një person shiti 10 bileta me nga 400 euro.

- Advertisement -

“Ne kemi të bëjmë me një biletë që ka një bërkod. Sigurisht që ajo po u shit dhjetë herë fallco është. Ai personi 100 % ja ka shitur 20 vetave. Nga këta vetëm njëri do të hyjë. Bileta është elektronike, nuk ka nevojë të falsifikohet. Barkodin e ka. Bileta është me PDF. Mënyra sesi i shpërndan Federata është e rregullt.

Ti e merr edhe e shet 20 herë. Ti nuk mendon se ai që do e marrë do të bëjë një denoncim. Ajo është në PDF, ti klikon dhe hapet bileta. Unë këtë biletë e shes 10 herë dhe nga këta 10 persona vetëm njëri do të futet në stadium. Gjithë problematika është e atyre që blejnë. Ata që vijnë nga Kosova duhet të jenë shumë të kujdesshëm.

Kemi shkuar në Bundesligë, kemi parë ndeshje atje, por kur kemi marrë bileta, i kemi marrë në njerëz që kanë njëfarë besueshmërie. Me çekët dhe Polakët kanë ndodhur shumë, disa u arrestuan. Njëri kishte shitur 10 bileta nga 400 euro”, është shprehur Kona.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Stoltenberg: Ja ku dallojnë lufta në Ukrainë dhe ajo në Gazë

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të martën se ligji ndërkombëtar duhet të vlejë për çdo konflikt, por shtoi se lufta në...

Vodhën rreth 1 kg flori, detaje të reja nga grabitja në argjendarinë në Kamëz

Detaje të reja kanë dalë nga grabitja e argjendarisë në Kamëz. Një nga autorët sipas dëshmisë së pronares ka pasur dialekt jugor, ndërsa kanë...

Kush është shqiptarja që u shpall mësuesja e vitit në Britaninë e Madhe

Mësuesja shqiptare Mimoza Baci është vlerësuar me titullin mësuesja e vitit në Mbretërinë e Bashkuar nga FETN (Rrjeti Tutorial i Arsimit të Mëtejshëm). Çmimi 'Mësuesi personal...

TË FUNDIT

Stoltenberg: Ja ku dallojnë lufta në Ukrainë dhe ajo në Gazë

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të martën se ligji ndërkombëtar duhet të vlejë për çdo konflikt, por shtoi se lufta në...

Vodhën rreth 1 kg flori, detaje të reja nga grabitja në argjendarinë në Kamëz

Detaje të reja kanë dalë nga grabitja e argjendarisë në Kamëz. Një nga autorët sipas dëshmisë së pronares ka pasur dialekt jugor, ndërsa kanë...

Kush është shqiptarja që u shpall mësuesja e vitit në Britaninë e Madhe

Mësuesja shqiptare Mimoza Baci është vlerësuar me titullin mësuesja e vitit në Mbretërinë e Bashkuar nga FETN (Rrjeti Tutorial i Arsimit të Mëtejshëm). Çmimi 'Mësuesi personal...

FOTO| Mjeti me të cilin lëvizën autorët e grabitjes në Kamëz

Një argjendari është grabitur nën kërcënimin e armës mbrëmjen e së martës në Kamëz. Euronews Albania ka siguruar fotot e automjetit me të cilin kanë...

Emocionojnë fëmijët shqiptarë në Gjermani, këndojnë dhe recitojnë shqip

Anduena Stephan, Konsulle e Nderit e Shqipërisë në Gjermani tregoi në një intervistë për Euronews Albania se me rastin e Ditës së Pavarësisë kanë...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×