“100 herë nuk do më ndërpresësh”, Petro Koçi dhe Tedi Blushi debat për protestën

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti i PS, Petro Koçi është përplasur në studion e Euronews Albania me Sekretarin e Përgjithshëm të Partisë së Lirisë, Tedi Blushi përsa i përket protestës së opozitës e zhvilluar të shtunën më (12 nëntor).

Koçi theksoi se nuk ka pasur protestë më të madhe se ajo e 21 janarit e zhvilluar nga PS, ndërsa Blushi bëri përpjekje që të kundërshtonte këtë gjë.

Por pikërisht në këtë moment Koçi i është drejtuar që të mos e ndërpresë më.

- Advertisement -

Pjesë nga biseda:

Petro Koçi: Protestë më të madhe se të 21 janarit nuk bën dor askudsh, kishte një motiv, ishte për të luftuar një aferë korruptive. Opozita po përpiqet të njollosë çdo gjë ndodh këtu.

Tedi Blushi: Ju kërkojë ndjesë për ndërprerjen

Petro Koçi: Mirë mo, 100 herë nuk do më ndërpresësh. Nëse merr në konsideratë historinë e PD, është një histori me protesta , me demonstrime me sulme ndaj shtetit. Kanë bërë përpjekje për të treguar se janë parti e fortë. Mendoj se në një kohë të tillë, manifestime të tilla janë normale.

Organizimi nuk është qytetar por politik, dhe kuptohet që edhe duke investuar monetarisht njerëzit vijnë. Berisha në krahasim me pretendimet para protestës mbeti pa pendë.

Blushi: Mesazhi i protestës ishte paralajmërim iu fuqishëm kundër dhunës në të ardhmen.

LEXONI GJItHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Të shtëna me armë zjarri, burri qëllon ndaj dy nënave, plagosen tre fëmijë në Greqi

Në ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku një burrë i është afruar dy grave dhe të moshës 22 vjeç dhe 27 vjeç...

Detaje nga aksident i trefishtë në aksin Milot-Lezhë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Milot-Lezhe. Janë përplasur një kamion, 2 motorre me drejtues kroate dhe një foristradë. Si pasojë e...

Vuçiç kërkon ndihmën e Erdogan, i bën thirrje të ruaj stabilitetin në Ballkan

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç i kërkoi homologut të tij turk Rexhep Taip Erdogan në një bisedë telefonike që ta ndihmojë Serbinë për të stabilizuar...

TË FUNDIT

Të shtëna me armë zjarri, burri qëllon ndaj dy nënave, plagosen tre fëmijë në Greqi

Në ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku një burrë i është afruar dy grave dhe të moshës 22 vjeç dhe 27 vjeç...

Detaje nga aksident i trefishtë në aksin Milot-Lezhë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Milot-Lezhe. Janë përplasur një kamion, 2 motorre me drejtues kroate dhe një foristradë. Si pasojë e...

Vuçiç kërkon ndihmën e Erdogan, i bën thirrje të ruaj stabilitetin në Ballkan

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç i kërkoi homologut të tij turk Rexhep Taip Erdogan në një bisedë telefonike që ta ndihmojë Serbinë për të stabilizuar...

Zyrtare/ Macron dhe presidentja Osmani takohen këtë të enjte në Moldavi

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka njoftuar se të enjten, më 1 qershor, së bashku me kancelarin gjerman, Olaf Scholz, do të bisedojë me...

Rikthehet pas 8 vitesh, festivali folklorik i Gjirokastrës, mbi 1200 pjesëmarrës

Nga data 24 qershor deri në 1 korrik në Gjirokastër do të rikthehet festivali folklorik. Në këtë aktivitet do të marrin pjesë më shumë se...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×