15 në pranga për laboratorin e kokainës në Frakull të Fierit, vinte nga Kolumbia

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pas 5 muajsh hetime, një aksion i policisë shqiptare, asaj malazeze dhe DEA-s amerikane çoi në pranga 15 persona.

Një sasi e pakonfirmuar kokaine ishte fshehur në 400 kilogramë pleh kimik. Droga ishte në portin e Tivarit që prej korrikut dhe u la aty për të pritur porositësit e lëndës narkotike.

Sot policia sekuestroi gjithë sasinë e cila vinte nga Kolumbia dhe përpunohej në Frakull të Fierit.

- Advertisement -

Laboratori u gjet në banesën e ish-kryetarit të komunës, Viktor Çervanaku.

Mes të arrestuarve janë 4 shtetas shqiptarë, ndërsa 2 kolumbianë që dyshohen se janë pjesë e grupit janë shpallur në kërkim.

Për kokainën janë arrestuar edhe disa persona si financues. Krahas kontrolleve në Fier, janë ushtruar kontrolle edhe në Tiranë, Kolonjë dhe Ardenicë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

’’Mmic’’ sjell Baldwin në Tiranë, një histori e trilluar mbi të vërtetën

Aktorët Natalia Sanchez dhe Wiliam Baldwin kanë vizituar Shqipërinë si pjesë e kastit të filmit "My mother is a Cosmonaut". Një histori e trilluar, me një zanafillë të vërtete nga regjisori Andi Deliana. ‘’My...

Koha për krishtlindje, qytetet italiane mirëpresin qytetarë e turistë

Siç ndodh çdo vit më 3 dhjetor, përmes një ceremonie  në Sheshin Shën Pjetër të Vatikanit u instalua skena e cila risjellë në kujtesë...

Pentagoni përuron avionin “B-21”. SHBA, kontrast zhvillimit kinez

Avioni i ri amerikan, me kapacitete bërthamore dhe i pakapshëm nga radarët, bëri debutimin e parë të premten pas vitesh të tëra prodhimi në...

TË FUNDIT

’’Mmic’’ sjell Baldwin në Tiranë, një histori e trilluar mbi të vërtetën

Aktorët Natalia Sanchez dhe Wiliam Baldwin kanë vizituar Shqipërinë si pjesë e kastit të filmit "My mother is a Cosmonaut". Një histori e trilluar, me një zanafillë të vërtete nga regjisori Andi Deliana. ‘’My...

Koha për krishtlindje, qytetet italiane mirëpresin qytetarë e turistë

Siç ndodh çdo vit më 3 dhjetor, përmes një ceremonie  në Sheshin Shën Pjetër të Vatikanit u instalua skena e cila risjellë në kujtesë...

Pentagoni përuron avionin “B-21”. SHBA, kontrast zhvillimit kinez

Avioni i ri amerikan, me kapacitete bërthamore dhe i pakapshëm nga radarët, bëri debutimin e parë të premten pas vitesh të tëra prodhimi në...

Çmim kufizues naftës ruse, vendet e BE-së arrijnë marrëveshjen, kostoja 60$ për fuçi

Vendet e Bashkimit Evropian ranë dakord të premten të kufizojnë çmimin e naftës ruse që transportohet në rrugë detare në 60 dollarë për fuçi,...

Afrika Jugore: 9 viktima, 8 të zhdukur nga përmbytjet

Të paktën nëntë persona janë vrarë dhe tetë janë zhdukur në Afrikën e Jugut pasi u përfshinë nga përmbytjet në lumin Jukskei në Johanesburg...Sondazh

Përmbytjet, a mendoni se duhet të shpallet Gjendja e Fatkeqësisë Natyrore?
×