English

2 rekorde ditën e pestë| Kampionati europian i notit, Kombëtarja vijon të bëjë mirë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shqipëria vijon garat në kampionatin Europian të Notit, ku siç dihet tanimë objektiv mbeten lojërat olimpike të Parisit.

- Advertisement -

Në ditën e pestë u regjistruan dy rekorde të reja kombëtare me protagonist Arla Dermishin në garën 50 metra stil i lirë.

Në pishinë zbritën dhe dyshja Xhemollari-Qarri, me këtë të fundit që i mbylli garat në këtë aktivitet.

Sa i përket Xhemollarit ajo ka arritur të sigurojë kalimin në 16 më të mirët në fazën gjysmëfinale të kompeticionit.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?