22 mijë dollarë manteli që veshi Messi, fijet e arit erdhën nga Gjermania

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Stilistja Anila Konomi tha se manteli që iu dhurua futbollistit të njohur Leonel Messi ditën që fitoi Kupën e Botës kushton 22 mijë dollarë.

E ftuar në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, ajo tha se pambuku për këtë mantel erdhi nga Japonia ndërsa fijet e arit nga Gjermania.

Ndër të tjera, ajo tha se manteli, i cili quhet “Bisht”, është një nga veshjet që nderon një person në Arabinë Saudite.

- Advertisement -

“Është një nga veshjet që nderon një person në Arabinë Saudite. Nuk është një veshje që mund ta veshësh përditë; është e përbërë nga fije ari. Vlera e këtij “Bishti” shkon nga 20 deri në 25 mijë dollarë. Është e punuar e gjitha me dorë, një javë ose dy javë kohë duhet që të prodhohet. Në rastin e Messit, pambuku për mantelin erdhi nga Japonia dhe fijet e arit erdhën nga Gjermania”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Gazetari zbulon prapaskenat: Po mos ishte Kim, në krye të SPAK s’do ishte Dumani

Gazetari Eni Ferhati tha në emisionin Now në Euronews Albania se nuk përjashtohet mundësia që brenda Prokurorisë së Posaçme mund të ketë segmente të...

Vallai i Liridonës zbulon se është kontaktuar nga disa persona: Çfarë kanë ofruar

Vëllai i Liridona Ademajt, Leondardi, ka bërë të ditur se shumë qytetarë i ofrohen me informacione për ngjarjen që lidhet me vrasjen e motrës...

Arian Çani: Beleri më merr shpesh në telefon, për çfarë i ka bërë “mirë” burgu

Gazetari Arian Çani është shprehur se zhvillon biseda të shpeshta telefonike me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin, i cili ndodhet në paraburgim...

TË FUNDIT

Gazetari zbulon prapaskenat: Po mos ishte Kim, në krye të SPAK s’do ishte Dumani

Gazetari Eni Ferhati tha në emisionin Now në Euronews Albania se nuk përjashtohet mundësia që brenda Prokurorisë së Posaçme mund të ketë segmente të...

Vallai i Liridonës zbulon se është kontaktuar nga disa persona: Çfarë kanë ofruar

Vëllai i Liridona Ademajt, Leondardi, ka bërë të ditur se shumë qytetarë i ofrohen me informacione për ngjarjen që lidhet me vrasjen e motrës...

Arian Çani: Beleri më merr shpesh në telefon, për çfarë i ka bërë “mirë” burgu

Gazetari Arian Çani është shprehur se zhvillon biseda të shpeshta telefonike me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin, i cili ndodhet në paraburgim...

Në të njëjtin burg me Dakon dhe Kokën, Fredi Beleri: Ja si ja kaloj me ta

Kryetari i zgjedhur i bashkisë Himarë, Fredi Beleri i cili ndodhet në paraburgimin e Durrësit prej 7 muajsh tregoi në një intervistë ekskluzive për...

“Ne himariotët jemi kokëfortë”- Beleri: S’do ja dilni me mua, ju hajdutët e pronave

Kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës, Fredi Beleri, është shprehur se shkeljet e ligjit dhe vjedhja e votave për të cilat ai akuzohet dhe po...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×