3 kampionët e qytetit të Kukësit, përfaqësojnë Shqipërinë në boks

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Jurgen Çika, 18 vjeç, është shpallur kampion Evrope në kategorinë profesionale të MMA. 

Ky është çmimi i 6-të më i rëndësishëm që ka marrë në këtë sport. Në ndeshjen e mbajtur në Athinë të Greqisë, Jurgen Çika përfaqësonte Shqipërinë mes 40 shteteve të tjera.

Ersi Gjana, 16 vjeç. Boksin e ka nisur që në moshën 12-vjeçare ku mori pjesë në kampionatin kombëtar të Shqipërisë dhe zuri vendin e parë.
Ai është ndeshur në Shqipëri dhe Kosovë. Ndeshja e fundit ishte në Gjilan në datën 12 nëntor, ku zuri dhe vendin e parë. Bëhet fjalë për kampionatin ndërkombëtar të boksit.

- Advertisement -

Mehmet Hoda është 19 vjeç dhe ka filluar stërvitjen e boksit që në moshën 7-vjeçare. Ai është shpallur kampion i Shqipërisë dhe kampion i Kosovës. Në disa ndeshje të tjera ka fituar vendin e dytë.

Bashkia Kukës akordoi 3 certifikata mirënjohje dhe një çek prej 100 mijë lekësh të reja për secilin nga kampionët.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Erzen Breçani: Si kamerat e sigurisë dekonspiruan operacionin në Fushë-Krujë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani është shprehur se shumë herë kamerat e sigurisë kanë dekonspiruar operacionet policore në Fushë-Krujë. I ftuar në emisionin “Review” në...

Pedagogu i kriminalistikes: 1 milion kamera, Elbasani problem por Tirana….

Pedagogu Ervin Karamuço është shprehur se janë rreth 1 milion kamera të vendosura në të gjithë territorin e republikës së Shqipërisë. I ftuar në emisionin...

Hoxha-Breçanit: Bëre gabim që pamjet e vrasjes së Artan Santos ia dhe policisë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania i tha gazetarit Artan Hoxhës pamjet e vrasjes së Artan Santos...

TË FUNDIT

Erzen Breçani: Si kamerat e sigurisë dekonspiruan operacionin në Fushë-Krujë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani është shprehur se shumë herë kamerat e sigurisë kanë dekonspiruar operacionet policore në Fushë-Krujë. I ftuar në emisionin “Review” në...

Pedagogu i kriminalistikes: 1 milion kamera, Elbasani problem por Tirana….

Pedagogu Ervin Karamuço është shprehur se janë rreth 1 milion kamera të vendosura në të gjithë territorin e republikës së Shqipërisë. I ftuar në emisionin...

Hoxha-Breçanit: Bëre gabim që pamjet e vrasjes së Artan Santos ia dhe policisë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania i tha gazetarit Artan Hoxhës pamjet e vrasjes së Artan Santos...

Erzen Breçani debat te ashpër me zyrtarin e policisë: I ke kontrolluar shkollat?

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani ka debat   uar me zyrtarin e policisë Gentian Mullaj në lidhje me kamerat e sigurisë. Breçani tha se sa më...

Artan Hoxha: Si e morëm vesh që Jan Prengën e rrëmbyen dhe e vranë

Gazetari Artan Hoxha tregoi se si e morën vesh që Jan Prengën e kishin rrëmbyer, vrarë dhe zhdukur. I ftuar në emisionin “Revieë” në Euroneës...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×