English

70 mijë euro ilaçe kontrabandë në banesë, arrestohet çifti i farmacistëve

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Të mërkurën, Policia ka arrestuar një çift bashkëshortësh nga Saranda pasi akuzohen për kontrabandë të medikamenteve mjekësore të llojeve të ndryshme.

- Advertisement -

Në prangat e policisë kanë rënë Kristo Angjeli, 64 vjeç dhe Aleksandra Angjeli, 62 vjeçe.

Gjatë kontrolleve të policisë, në banesën e çiftit janë gjetur 1287 lloje medikamentesh mjekësore në sasi të ndryshme, me vlerë rreth 70 mijë euro. Medikamentet mjekësore u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Mbi Kristi dhe Aleksandra Angjelin rëndojnë akuzat: “Kontrabanda me mallra për të cilat paguhet akcizë”, “Tregtimi dhe transportimi i mallrave që janë kontrabandë”, “Ruajtja dhe depozitimi i mallrave kontrabandë”, “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale” dhe “Fshehja e të ardhurave”, të kryera në bashkëpunim.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?