A mund të shpallet i pafajshëm Tahiri? Daci: Nuk mund të jemi idiotë të themi që…

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Avokati Jordan Daci komentoi në emisionin Review në Euronews Albania, mundësitë që Gjykata e lartë të shpallë të pafajshëm ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri.

Daci tha se nëse Tahiri arrin të provojë përmes provave se është i pafajshëm atëherë ai duhet të marrë patjetër pafajësinë.

Por për një vendim të tillë duhet të vendosë vetëm Gjykata, pa presione, theksoi avokati.

- Advertisement -

“Unë biles shpresoj që po është i pafajshëm dhe kjo është mbi bazën e provave patjetër që duhet të marrë pafajësi, sepse nuk mund të jemi idiotë që të themi që një njeri i pafajshëm të dënohet. Unë shpresoj që për të mirën e tij dhe të shoqërisë ta marrë pafajësinë nëse ai me të vërtetë mendon dhe e provon. Kjo varet pastaj se çfarë do të vendosë gjykata.

Presioni në rastin e Tahirit do të jetë më i vogël se në rastet e tjera. Unë presionin e kam problem tek një njeri që s’ia bën dot hallin. Presioni në rastin e Saimir Tahirit, mundësia për t’u mbrojtur janë shumë herë më të larta se një qytetar i zakonshëm. Kjo nuk është mirë as në njërin rast, as në tjetrin”, tha Daci.

 

LEXO GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Detyra shtëpie me ChatGPT, mësuesit: Po shkatërrohet mendimi kreativ i fëmijëve

Inteligjenca Artificiale çdo ditë e më shumë po bëhet pjesë e jetës tonë. dhe pikërisht është programi ChatGPT, ai i cili është bërë pjesë...

Tentuan të nxirrnin mbi 20 mijë euro nga Shqipëria, procedohen 2 persona në Kakavijë

Dy persona në Kakavijë janë proceduar penalisht pasi tentuan të kalonin 20.520 euro dhe 100 dollarë të padeklaruara jashtë Shqipërisë. Personat janë Dh. H., 47...

Kritika e Spahiut: Pse u shkel ligji, polici hero nuk u varros me flamurin e Kosovës

Studiuesi Nexhmedin Spahiu ka kritikuar qeverinë e Kosovës për ceremoninë e varrimit të heroit Afrim Bunjaku, i cili humbi jetën gjatë përplasjes së armatosur...

TË FUNDIT

Detyra shtëpie me ChatGPT, mësuesit: Po shkatërrohet mendimi kreativ i fëmijëve

Inteligjenca Artificiale çdo ditë e më shumë po bëhet pjesë e jetës tonë. dhe pikërisht është programi ChatGPT, ai i cili është bërë pjesë...

Tentuan të nxirrnin mbi 20 mijë euro nga Shqipëria, procedohen 2 persona në Kakavijë

Dy persona në Kakavijë janë proceduar penalisht pasi tentuan të kalonin 20.520 euro dhe 100 dollarë të padeklaruara jashtë Shqipërisë. Personat janë Dh. H., 47...

Kritika e Spahiut: Pse u shkel ligji, polici hero nuk u varros me flamurin e Kosovës

Studiuesi Nexhmedin Spahiu ka kritikuar qeverinë e Kosovës për ceremoninë e varrimit të heroit Afrim Bunjaku, i cili humbi jetën gjatë përplasjes së armatosur...

Elbasan/ Të rinjtë preferojnë shkollat profesionale, orientohen nga tregu i punës

Teksa tregu i punës në Shqipëri vuan mungesën e specialistëve dhe profesionistëve në disa fusha, kërkesa për arsimin profesional është rritur ndjeshëm. Në Elbasan,...

Sveçla publikon pamjet e supervilës së Radoiçiç: Pablo Escobar, jo luftëtar lirie

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla ka publikuar pamje nga brenda vilës superluksoze të Milan Rodoiçiç, që u kontrollua nga policia e Kosovës...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×