“Abazoviç do përpiqet të fitojë terren”, gazetari: Ja ç’po ndodh në Malin e Zi

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Gjok Dukaj tha se Dritan Abazoviç mund të tentojë të marrë edhe votën e shqiptarëve, të cilën më parë e merrte Milo Gjukanoviç.

Sipas tij, ai dhe subjekte të tjera do tentojnë ta kenë këtë përkrahje. Megjithatë, ai ka shtuar se tashmë ka ardhur koha që subjektet politike shqiptare të dalin me një listë të përbashkët zgjedhore në Malin e Zi.

“Dritan Abazoviç dhe subjekte të tjera politike llogarisin pikërisht në këtë përkrahje që të fitojnë ngjashëm si Partia Demokratike Socialiste e presidentit Gjukanoviç, që të kenë një marrëdhënie partnere me subjektet politike shqiptare në Malin e zi.

- Advertisement -

Unë mendoj se ka ardhur koha që edhe subjektet nacionale, patriake shqiptare në Malin e Zi, më në fund të merren vesh dhe të dalin me një listë të përbashkët zgjedhore nëse duan ta fuqizojnë rolin e vet në skenën politike në Mal të Zi”, -tha gazetari Gjok Dudaj .

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Moska akuzon Perëndimin: Po kërcënon ekzistencën e OSBE-së

Rusia tha më 29 nëntor se shtetet perëndimore kanë tentuar që t’ua ndalojnë pjesëmarrjen zyrtarëve rusë në takimin e Këshillit Ministror të Organizatës për...

“S’kuptoni nga politika e jashtme”, Vuçiç sulmon opozitën: Hoqa 28 njohje të Kosovës

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç ka mbrojtur politikën e jashtme të qeverisë së tij lidhur me Kosovën përballë kritikave të opozitës. Në një intervistë për...

NASA publikon pamjet spektakolare nga Marsi, si duket Planeti i Kuq

NASA ka shpërndarë pamje të jashtëzakonshme të kapura nga sonda Mars Odyssey e cila ka monitoruar Planetin e Kuq për 22 vjet. Sonda e NASA-s...

TË FUNDIT

Moska akuzon Perëndimin: Po kërcënon ekzistencën e OSBE-së

Rusia tha më 29 nëntor se shtetet perëndimore kanë tentuar që t’ua ndalojnë pjesëmarrjen zyrtarëve rusë në takimin e Këshillit Ministror të Organizatës për...

“S’kuptoni nga politika e jashtme”, Vuçiç sulmon opozitën: Hoqa 28 njohje të Kosovës

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç ka mbrojtur politikën e jashtme të qeverisë së tij lidhur me Kosovën përballë kritikave të opozitës. Në një intervistë për...

NASA publikon pamjet spektakolare nga Marsi, si duket Planeti i Kuq

NASA ka shpërndarë pamje të jashtëzakonshme të kapura nga sonda Mars Odyssey e cila ka monitoruar Planetin e Kuq për 22 vjet. Sonda e NASA-s...

Rusia përgatit projektligjin e ‘marrëveshjes së besnikërisë’ për të huajt

Moska ka përgatitur projektligjin që do t'i detyronte të huajt që jetojnë në vend, që të nënshkruajnë një "marrëveshje besnikërie" ndaj Rusisë, sipas agjencisë...

Aksident në Kroaci, 6 të plagosur, mes tyre 4 shqiptarë

Një aksident ka ndodhur ditën e sotme në Kroaci, ku katër persona kanë mbetur 6 të plagosur, mes tyre 4 shqiptarë. Mediat e huaja bëjnë...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×