English

Abilekaj debat me Lelën: Bandat i ushqeu politika, SPAK si kurrë në parë operacion

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dosja ‘Metamorfoza’ është kthyer në temë debati në emisionin ‘Now me Erla Mëhillin’ në Euronews Albania, është kthyer në temë debati mes gazetarëve  dhe analistëve.

- Advertisement -

Alfred Lela është përplasur me Enton Abilekajn pasi Lela u shpreh janë lëshuar 50 arreste por janë kapur vetëm 6 persona.

Kjo deklaratë u kundërshtua nga Abilekaj, i cili theksoi se bandat u forcuan në kohën e PD, ndërsa përgëzoi punën e SPAK.

Pjesë  nga biseda

Lela: Është e gjitha për të siguruar magjepsje, për të fshehur at që ka ndodhur. Janë 50 arreste janë kapur 5 ose 6. Këta të gjithë kanë ikur në drejtimin e duhur, si ka mundësi që këta njerëz gjejnë kohën dhe drejtimin e duhur. S’ka këtu një lidhje politike.

Abilekaj: Këta janë larguar nga Shqipëria që tek “Metamorfoza 1”, bile morën dhe pasuri me vete. Nëse ka dokonsipirim, nuk është faj i prokurorëve. Kjo që ka ndodhur nuk ka ndodhur kurrë në historinë e Shqipërisë. Bandat u forcuan atë kohë. Këto banda i ka ushqyer politika, nuk u ushqyen vetë. Sot jemi në kushtet e një mungese të plotë të vullnetit politik.  Ne kemi të gjithë kriminelët në Dubai, si mund të mos kemi një marrëveshje ekstradimi. Sot SPAK ka goditur të gjithë bandat njëkohësisht dhe është një lajm i mirë për të gjithë shqiptarët.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?