English

“Më paragjykonin në punë”, elektriçistja: Kolegët më thoshin lërse s’është për ty

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Adriana, elektriçistja nga Erseka flet për “Real People” për eksperiencat e para në këtë punë.

- Advertisement -

Moderatorit Flor Gjini, i tregoi se punë në zanatin e saj filloi kur në demokraci dhe pse kishin kaluar shumë vite që kishte përfunduar shkollën.

Mes tjerash ajo tha se paragjykohej nga të tjerët dhe madje burrat në të njëjtin profesion ishin xheloze për të.

“Kisha studiuar për elektriçiste, nuk e zbatova deri në ’98. Gjërat në shtëpi i rregulloja vetë. Kur kam filluar punë, ishte pas 18 vite që e kisha mbaruar shkollën. Kishim skemën e qytetit. Unë gjërat që dua t’i bëj i bëjë, gjërat që si bëj si bëj. Unë nuk i jap llogari askujt. Paragjykim te puna kisha sepse nëse ti je grua nuk duhet të flasësh. Burrat ma kanë thënë që lëre këtë punë se nuk është punë për  ty. Unë ju kam thënë kur nuk ankohem unë pse më qani hallin”-tha ajo.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×