“Ahmetaj, përfitime nga inceneratorët”, Tabaku: I dorëzova SPAK 20 CD me prova

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputetja Jorida Tabaku tha në një deklaratë për mediat se në lidhje me inceneratiorët, Partia Demokratike ka bërë mbi 11 padi në SPAK, 50 persona janë akuzuar ndërsa 21 janë para drejtësisë.

Ajo tha gjithashtu se ka dorëzuar në SPAK në emër të partisë Demokratike mbi 20 CD me prova dhe fakte të siguruara gjatë komisionit hetimor të mbajtur për inceneratortët.

“I kam vendosur SPKA në dispozicion mbi 20 CD me prova dhe fakte. SPAK ka marrë të zbardhura të gjitha dëshmitë e të gjithë personave që kanë dëshmuar në tre javët e fundit në këtë komision. Kur flasim për një qeverisje të kapur duhet të kemi parasysh aferën e inceneratorëve.

- Advertisement -

Aty shteti është vendosur në shërbim të një grupi të strukturuar kriminal duke i shërbyer atij dhe duke i vendosur në dispozicion çdo instancë të qeverisë dhe të administrimit publik atyre dhe nevojave të tyre”,-tha Tabaku.

Për të ndjekur kanalin e youtube të Euronews Albania KLIKO KËTU! 

LEXONI GJTIHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vrasja e mësuesit në Francë, 6 adoleshentë dënohen për krimin makabër

Gjashtë adoleshentë janë dënuar në lidhje me ngjarjet që çuan në prerjen e kokës së mësuesit të tyre Samuel Paty në vitin 2020, në...

Tentoi t’u kalonte kufirin grek 4 emigrantëve, kapet 38-vjeçari nga Banglandeshi

Një 38-vjeçar nga Banglandeshi, banues në Kamzë është arrestuar pasi u kap nga policia e Gjirokastrës ndërsa tentoi t’u kalonte kufirin me Greqinë 4...

BBC: Kukësi, qyteti i parë i nominuar për çmimin Nobel

Lush Alida Ismailaj po ndihmonte një gazetare franceze të kalonte kufirin nga Shqipëria në Kosovë, kur një bombë shpërtheu aty pranë, duke spërkatur copëza...

TË FUNDIT

Vrasja e mësuesit në Francë, 6 adoleshentë dënohen për krimin makabër

Gjashtë adoleshentë janë dënuar në lidhje me ngjarjet që çuan në prerjen e kokës së mësuesit të tyre Samuel Paty në vitin 2020, në...

Tentoi t’u kalonte kufirin grek 4 emigrantëve, kapet 38-vjeçari nga Banglandeshi

Një 38-vjeçar nga Banglandeshi, banues në Kamzë është arrestuar pasi u kap nga policia e Gjirokastrës ndërsa tentoi t’u kalonte kufirin me Greqinë 4...

BBC: Kukësi, qyteti i parë i nominuar për çmimin Nobel

Lush Alida Ismailaj po ndihmonte një gazetare franceze të kalonte kufirin nga Shqipëria në Kosovë, kur një bombë shpërtheu aty pranë, duke spërkatur copëza...

Vjosa Osmani mbërrin në Katar, merr pjesë në Forumin e Dohas

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për vizitë zyrtare në Doha të Katarit. Bëhet e ditur se Osmani nesër do të marrë pjesë në...

“Bashkëpunëtorë të Izraelit”, Rusia akuzon SHBA-në pas vetos kundër rezolutës së OKB

Rusia akuzon Shtetet e Bashkuara si “bashkëpunëtore në masakrën brutale të Izraelit” pas vetos së saj të premten ndaj një rezolute të Këshillit të...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×