English

EMRI| Aksident me vdekje në Korçë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi është shënuar mbrëmjen e së martës në aksin rrugor Drithas -Maliq.

- Advertisement -

Ngjarja ka ndodhur në afërsi të kryqëzimit të fshatit Drithas, kur një mjet ka goditur dy persona që po udhëtonin me biçikleta në këtë rrugë.

Burime të siguruar thanë se në biçikletat po udhëtonin dy vëllezër nga Drithasi në drejtim të fshatit Libonik kur një mjet i ka goditur duke shkaktuar vdekjen e menjëhershme të njërit prej tyre, i identifikuar si Roland Shahinasi, ndërkohë që vëllai tjetër ka shpëtuar.

Të njëjtat burimet thanë se drejtuesi i mjetit është larguar nga vendngjarja ndërkohë që policia po punon pwr identifikimin e tij.

Rruga ka mungesë të sinjalistikës dhe ndriçimit në afërsi të këtij kryqëzimi, çka e bën të vështirë qarkullimin. Sipas policisë drejtuesi i mjetit ka qwnë duke lëvizur me shpejtësi tej normave të lejuara.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×