English

Aksioni opozitar/ Gazetari: Këta s’kanë lider, çfarë përfaqësojnë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Alban Daci ishte këtë të martë i ftuar në një intervistë për Euronews Albania për të folur për situatën aktuale mes demokratëve.

- Advertisement -

Ai tha se demokratët përkrahës të Sali Berishës dhe Gazment Bardhit nuk kanë një lider që ti drejtojë e ky është problemi i parë i madh i tyre.

Sipas Dacit problemi i dytë është fakti që aksioni opozitar nuk po ngjall më frymëzim te qytetarët

“çfarë përfaqëson kjo opozitë, përfaqëson interesat e qytetarëve apo interesat e veta. Unë jam dakord që opozita duhet të kërkojë të drejtat në aspektin e funksionimit të parlamentit, por këta kanë dy probleme të mëdha. E para nuk kanë një lider.

Fatkeqësisht Berisha nuk e ushtron dot lidershipin e tij, por edhe kur ishte jashtë ka humbur 2 palë zgjedhje dhe bastione të rëndësishme, problemi tjetër i dytë më i rëndësishëm është sepse këta nuk frymëzojnë më qytetarët. Këta mund të marrin peng parlamentin, të rrëzojnë Edi Ramën, problemi është se aksionet e tyre politike duhet të jenë aksione për të ndryshuar fizionominë e demokracisë në këtë vend”,-tha Alban Daci.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?