Akuzat për korrupsion, arrestohen dy deputetë të Parlamentit Evropian

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Prokuroria belge arrestoi deputetin e Parlamentit Evropian Marco Tarabella, ndërsa tjetri Andrea Cozzolino u ndalua në kuadër të hetimeve për skandalin e korrupsionit në këtë institucion evropian, raporton Reuters.

Burime nga Partia Demokratike Italiane thanë se policia me urdhër të prokurorisë belge arrestoi deputetin Cozolino në një klinikë në Napoli, ku po i nënshtrohej kontrolleve mjekësore.

Prokuroria belge njoftoi më parë se një deputet me inicialet M.T u ndalua dhe një burim pranë hetimit i tha Reuters se ishte belgu Mark Tarabella.

- Advertisement -

Anëtarët e Parlamentit Evropian i hoqën imunitetin Kozolin dhe Tarabela javën e kaluar.

Eurodeputetja greke Eva Kaili, ish-deputeti italian Pier Antonio Panceri, së bashku me dy anëtarë të tjerë të Parlamentit, ndodhen në burg në Belgjikë ku përballen me akuza për korrupsion dhe pastrim parash, si pjesë e një hetimi për pagesat e supozuara nga Katari dhe Maroku.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kreshnik Spahiu: Egoisti Albin për Kosovën, aleancë me Rusinë do bëjë?

Jursiti Kreshnik Spahiu tha se Albin Kurti është futur në konflikt me partnerët të cilët garantojnë sovranitetin e Kosovës. I ftuar në “Now me Erla...

Përplasja me Serbinë, Kulla: Kosova të sigurojë ushtrinë, serbët në kufij

Analisti Ilir Kulla, teksa analizoi situatën  në Veri tha se Kosova duhet të sigurojë ushtrinë pasi trupat e ushtrisë serbe ndodhen në kufij. I ftuar...

“S’të marr leje ty”, Molliqaj-Kullës: Mos bëj propagandë për Albinin, i rrezikshëm

Dardan Molliqaj, deputet i parlamentit në Kosovë ishte i ftuar këtë të martë në “Now me Erla Mëhillin për të folur rreth situatës së...

TË FUNDIT

Kreshnik Spahiu: Egoisti Albin për Kosovën, aleancë me Rusinë do bëjë?

Jursiti Kreshnik Spahiu tha se Albin Kurti është futur në konflikt me partnerët të cilët garantojnë sovranitetin e Kosovës. I ftuar në “Now me Erla...

Përplasja me Serbinë, Kulla: Kosova të sigurojë ushtrinë, serbët në kufij

Analisti Ilir Kulla, teksa analizoi situatën  në Veri tha se Kosova duhet të sigurojë ushtrinë pasi trupat e ushtrisë serbe ndodhen në kufij. I ftuar...

“S’të marr leje ty”, Molliqaj-Kullës: Mos bëj propagandë për Albinin, i rrezikshëm

Dardan Molliqaj, deputet i parlamentit në Kosovë ishte i ftuar këtë të martë në “Now me Erla Mëhillin për të folur rreth situatës së...

Kreshnik Spahiu: Si luan Albin Kurti me “trushpëlarët” në Kosovë

Juristi Kreshnik Spahiu është treguar kritik ndaj kryeministrit të Kosovës Albin Kurti duke thënë se ky i fundit po luan me disa porta. I ftuar...

Kurti për deklaratën e Blinkenit: E gabuar dhe lënduese, s’i dorëzohemi Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti,tha në një intervistë për të përditshmen britanike "The Guardian" se ngjarjet në veri të Kosovës kanë qaenë të rënda...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×