Aleksandër Çipa zbulon qëllimin e Berishës dhe Metës për protestën e 6 dhjetorit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Aleksandër Çipa thotë se është domosdoshmëri që protesta e opozitës në ditën kur në Tiranë mbahet samiti i BE të tregojë qytetari dhe të përcjellë mesazhet e duhura.

Në një intervistë për Euronews Albania, Çipa u shpreh se qëllimi i takimit të sotëm mes Metës dhe Berishës është që me çdo kusht pjesëmarrja në protestë të jetë masive.

“Në takimin e sotëm Meta-Berisha është me çdo kusht pjesëmarrja masive, besoj se ky është qëllimi  më i rëndësishëm  që i kanë vendosur vetes në këtë bashkëpunim opozitar. Është i paralexuar qëllimi i Metës, mesazhe të cilat duhet të jenë për një Evropë që të jetë e pranishme në mënyrën si duhet të funksionojë demokracia. Tani Meta është në një pozicion tjetër politik, ndaj në këtë pikë i intereson të shihet si protagonist i opozitarizmit në Shqipëri dhe këtë mesazh e ka të njëjtë me Berishën. Është e domosdoshme që protesta e opozitës të tregojë qytetari, në shmangien e çdo incidenti dhe mesazhin që do të japin protagonistët e protestës Meta dhe Berisha”, tha Çipa.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Agron Shehaj denoncon Edi Ramën: Si e përdori fshehurazi zyrtarin e FBI-së

"Çfarë del nga hetimi që ka bërë FBI-ja? Del që kryeministri i Shqipërisë ka përdorur agjentin e FBI-së, në detyrë, për të sulmuar dhe...

Si po tkurret Venecia, qyteti-lagunë pre e ndryshimeve demografike

Turistët në një gondola që rrëshqasin në ujërat e qeta të kanalit. Kjo është pamja ikonë e Venecias, që njihet në mbarë botën, por...

Deklarata e fortë e Putin: Po kërcënohemi nga tanket gjermane

Në një fjalim të mbajtur me rastin e 80-vjetorit të betejës së Stalingradit, Vladimir Putin e ka krahasuar pushtimin e Ukrainës me luftën kundër...

TË FUNDIT

Agron Shehaj denoncon Edi Ramën: Si e përdori fshehurazi zyrtarin e FBI-së

"Çfarë del nga hetimi që ka bërë FBI-ja? Del që kryeministri i Shqipërisë ka përdorur agjentin e FBI-së, në detyrë, për të sulmuar dhe...

Si po tkurret Venecia, qyteti-lagunë pre e ndryshimeve demografike

Turistët në një gondola që rrëshqasin në ujërat e qeta të kanalit. Kjo është pamja ikonë e Venecias, që njihet në mbarë botën, por...

Deklarata e fortë e Putin: Po kërcënohemi nga tanket gjermane

Në një fjalim të mbajtur me rastin e 80-vjetorit të betejës së Stalingradit, Vladimir Putin e ka krahasuar pushtimin e Ukrainës me luftën kundër...

Punimet për hekurudhën Tiranë-Durrës, 40% kanë përfunduar

Rrjeti hekurudhor në Durrës është kthyer tashmë në një kantier ndërtimi. Ndërtimi i këtij projekti po ecën me ritme të kënaqshme. Burime zyrtare pranë Hekurudhës Shqiptare...

Zv.kryetarja e Kuvendit: Ja arsyeja pse Rama nuk ishte në seancë për interpelancë

Zëvendëskryetarja e Kuvendit, Ermonela Felaj deklaroi se kryeministri Edi Rama nuk u paraqit këtë të enjte në seancën plenare, në interpelancën për çështjen "McGonigal",...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×