“Alibeaj të ishte përballur me Rithemelimin”! Daci: PD hyn e frikësuar në fushatë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Politogu Alban Daci në një intervistë për Euronews Albania e cilësoi të gabuar strategjinë e ndjekur nga lidershpi i PD zyrtare, Enkelejd Alibeaj dhe të tjerët.

Sipas tij, refuzimi për t’u përballur me Rithemelimin, zhdukja nga studiot televizive, mungesa e llogaridhënies në media bën që PD të hyjë e paragjykuar dhe e frikësuar në fushatë.

“Zhdukja nga studiot televizive, mungesë e llogaridhënies në media, është linjë që ka zgjedhur ndoshta ka të bëjë me të kaluarën e tyre politike. Po të isha unë në krye të PD, unë do isha përballur jo vetëm me rithemelimin por cilindo tjetër. Ka qenë një strategji e gabuar dhe kjo bën që sot PD të hyjë e paragjykuar dhe e frikësuar në fushatë. Kjo është shumë e dëmshme për demokratët, nuk kanë bërë minimumin që t’u shpjegonin anëtarësisë pse PD ka arritur në këtë pikë”, tha Daci.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Chollet uron Kurtin për marrëveshjen e arritur në Ohër

Këshilltari i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, ka uruar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, për marrëveshjen e arritur në Ohër mes...

“Krijonte miqësi me familjarët”, detaje nga sjelljet e trajnerit përdhunues grek

Një trajner i arteve marciale në Greqi akuzohet për përdhunimin e 5 të miturve, nxënëse me të cilat punonte. Mediat greke raportojnë se 44-vjeçari kërkonte...

“Po shkon në gojën e luanit”, CEO i Tik Tok-ut do dëshmojë në Kongresin Amerikan

CEO i Tik Tok, Shou Zi Chew do futet në “gojën e luanit”, pasi ai do të japë për herë të parë një dëshmi...

TË FUNDIT

Chollet uron Kurtin për marrëveshjen e arritur në Ohër

Këshilltari i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, ka uruar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, për marrëveshjen e arritur në Ohër mes...

“Krijonte miqësi me familjarët”, detaje nga sjelljet e trajnerit përdhunues grek

Një trajner i arteve marciale në Greqi akuzohet për përdhunimin e 5 të miturve, nxënëse me të cilat punonte. Mediat greke raportojnë se 44-vjeçari kërkonte...

“Po shkon në gojën e luanit”, CEO i Tik Tok-ut do dëshmojë në Kongresin Amerikan

CEO i Tik Tok, Shou Zi Chew do futet në “gojën e luanit”, pasi ai do të japë për herë të parë një dëshmi...

Çmimet e bulmetit në ‘stratosferë’, qytetarët: Çmenduri! S’hamë dot një copë djathë

Qytetarët në Durrës e kanë të vështirë të blejnë bulmet, kjo pasi çmimi është rritur me 28%. Kjo normë rritje vlerësohet si më e...

Ekspozita ‘100 vjet Flamurtar’ çelet në Vlorë me rastin e përvjetorit të klubit

"100 vjet Flamurtar", me këtë titull në hollin e teatrit ‘Petro Marko’ është çelur ekspozita me fotografi për 22 disiplinat e sporteve të klubit...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×