Yuri Kim: Diskutim shumë i mirë me kryetarin në detyrë të PD

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ambasadorja Yuri Kim e ka cilësuar një diskutim shumë të mirë me kryetarin në detyrë të Partisë Demokratike, takimin me Enkelejd Alibeajn.

Përmes një postimi në Twitter, Kim nënvijëzon se SHBA ka pasur marrëdhënie të veçanta me PD që nga krijimi i saj dhe dëshiron të shohë përpara në këtë marrëdhënie.

“Ne e vlerësojmë këtë marrëdhënie dhe rolin e domosdoshëm të PD-së për Shqipërinë dhe shpresojmë që të dyja vetëm të forcohen”, thotë ambasadorja.

- Advertisement -

Takimi mes ambasadores me kreun e grupit parlamentar të PD, Enkelejd Alibeaj u zhvillua në Kryesinë e Kuvendit.

Zhvillimet e fundit në Partinë Demokratike dhe zgjedhja e presidentit të ri mendohet të kenë qenë temat e diskutimit të ambasadores amerikane me Alibeajn.

Jozyrtarisht mësohet se nesër ambasadorja e SHBA pritet të ketë një takim me kreun e grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla.

 

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

2 COMMENTS

  1. E vetmja gje qe me vret eshte qe kjo zonje po djeg njera mbas tjetres figurat ne PD. Ne zhargonin osmanlli quhet « perça dhe sundo »

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Gazeta gjermane “Die welt”: Lajçak duhej shkarkuar. Biden të ndërhyjë!

Brukseli ka dështuar në negociata mes Kosovës dhe Serbisë dhe marrëveshja e formuluar nuk ka asnjë vlerë. Kështu shkruan e përditshmja gjermane “Die Welt”...

Vrasja e Martin Bardhit, pamjet e makinës së djegur nga e cila autorët kryen vrasjen

Euronews Albania ka siguruar pamjet e makinës  së autorëve të cilët vranë paraditen e kësaj të marte Martin Bardhin, 59 vjeç ndërsa plagosën dhe...

Vuçiç bisedon me QUINT-in dhe BE-në për situatën në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka kërkuar nga ambasadorët e shteteve të QUINT-it dhe shefi i delegacionit të Bashkimit Evropian që KFOR-i të kujdeset...

TË FUNDIT

Gazeta gjermane “Die welt”: Lajçak duhej shkarkuar. Biden të ndërhyjë!

Brukseli ka dështuar në negociata mes Kosovës dhe Serbisë dhe marrëveshja e formuluar nuk ka asnjë vlerë. Kështu shkruan e përditshmja gjermane “Die Welt”...

Vrasja e Martin Bardhit, pamjet e makinës së djegur nga e cila autorët kryen vrasjen

Euronews Albania ka siguruar pamjet e makinës  së autorëve të cilët vranë paraditen e kësaj të marte Martin Bardhin, 59 vjeç ndërsa plagosën dhe...

Vuçiç bisedon me QUINT-in dhe BE-në për situatën në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka kërkuar nga ambasadorët e shteteve të QUINT-it dhe shefi i delegacionit të Bashkimit Evropian që KFOR-i të kujdeset...

Xhelal Sveçla: Nëse Vuçiç futet në Kosovë pa lejen e qeverisë, do arrestohet

Ministri i punëve të brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla tha në Euronews Albania se çdokush që do tentojë të futet në territorin e Kosovës,...

BE-ja insiston që sulmuesit në veri të vihen para drejtësisë

Bashkimi Evropian insiston që përgjegjësit për sulmin ndaj Policisë së Kosovës që ndodhi në veri të vendit, të vihen para drejtësisë dhe të gjitha...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×