English

Anglia iu “falet” penalltive, eliminon Zvicrën e Granit Xhakës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Anglia iu desh t’iu falej penalltive që të kualifikohej më tej në Euro 2024.

- Advertisement -

120 minuta nuk mjaftuan që të kishte një fitues mes “Tre Luanëve” dhe Zvicrës së Granit Xhakës.

Sfida nisi me presion nga të dyja skuadrat, por pa mundur të gjenin golin në pjesën e parë.

Goli i parë erdhi në minutën e 75’, ku pas një aksioni perfekt, Zvicra kaloi në avantazh me Embolo.

Gjithsesi “Tre Luanët” nuk u dorëzuan dhe barazuan pas vetëm pesë minutash me anë të Saka.

Koha shtesë nuk shënoi asgjë të re, pavarësisht rasteve nga të dyja skuadrat rrjetat mbetën të paprekura.

U desh që të dy ekipet t’u drejtoheshin penalltive për të patur gjysmëfinalistin e tretë të Euro 2024.

Penallitë përfunduan me rezultatin 5-3 në favor të Tre Luanëve duke i kualifikuar për më tej.

ANGLI 1-1 ZVICËR (5-3 P)

Saka 80′ / Embolo 75′

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?