English

Animalistja: Mishi kalbet brenda nesh, do 72 orë të tretet

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Animalistja Jonida Çobani Gjoka deklaroi se duhet një kohë prej 72 orësh, që mishi të tretet pasi konsumohet nga njeriu.

- Advertisement -

Në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, ajo u shpreh se shqiptarët ende e konsumojnë mishin pas bukës dhe kjo është diçka që nuk duhet bërë.

“Bota kështu ka mbijetuar, por nuk po flas këtu për mbijetesë, këtu flas për alternativë. Shqiptarët, akoma më keq, e hanë mishin pas buke dhe kjo është tragjedia më e madhe. Si mund të sigurosh këtë energji kur ai mish do 72 orë që të tretet, ai kalbet brenda teje.

E di shumë mirë se si kalbet, sepse brenda nesh ka një tepmeraturë verore, ne jemi verë brenda nesh. Ka një temperaturë 35, edhe më lartë shkon. Nëse e nxjerrim mishin këtu jashtë, e mbajmë 72 orë, do kalbet ai mish”?, theksoi ajo.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?