English

Arben Malaj përgënjeshtron Ramën: Nuk bëri asnjë marrëveshje në Angli

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-ministri i Financave, Arben Malaj përgënjeshtroi në “Now me Erla Mëhillin” deklaratën e Ramës se mbylli marrëveshje në Angli.

- Advertisement -

“Nuk kishte një marrëveshje dhe ajo kontratë, ne jemi penalizuar për fjalët. Pra, Partia Demokratike ishte e informuar. Unë isha guvernator i Shqipërisë në Bankën Botërore që kur isha në opozitë për shqetësimet që kishte për projektin e hekurudhës. Ne nuk kishim lidhur marrëveshje; ishte një marrëveshje në parim, sepse do të bëhej skema e financimit.

Gabimi që bëri Partia Demokratike ishte që në fushatë premtoi që do ta çonte deri në Kavajë dhe ata mbanin shënime. Pas 2-3 muajsh, një nga ministrat bëri një deklaratë publike dhe tha se ne nuk e vazhdojmë dot këtë projekt se ka elementë korruptivë,” – deklaroi Malaj.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?