Arian Çani: Ja çfarë mendoj unë nën lëkurën e Edi Ramës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Arian Çani komentoi në “Now me Erla Mëhillin” rritjen e pagave të deputetëve duke përdorur vazhdimisht ironinë.

Ai vendosi të shpjegojë këtë situatë duke pretenduar se herë pas here futet në lëkurën e kryeministrit Rama për të kuptuar si mendon ai, sigurisht edhe në këtë rast duke përdorur ironinë.

“herë pas here mendohem, futem në lëkurën e kryeministrit dhe them, ore një sekondë, si mund të jem kaq zemërgjerë, unë si Edi Rama?! Në fund të fundit askush s’ma kërkon këtë rritje rroge, por unë prap po jua jap. Keni parë turma njerëzit në rrugë ju që thonë ‘s’kemi ç’të hamë, nga ngri rrogën se po vdesim’? Jo. Dhe ky prapë zemërgjerë dhe ky prapë i ngre rrogat. Prit pak se do mendoj pak edhe për veten. Edhe pse unë jam i bindur që atë e vret ndërgjegjja që iu rrit rroga 1 milion lekë. Ramsi në fund të fundit s’është se jeton për lekë, e ka me historinë, me emrin që do lërë. Nuk do lekë për të jetuar Ramsi, jeton me gjëra të tjera,” – tha Çani.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kryesia e PD merr vendimin, caktohet data e zgjedhjes së kryetarit të ri

Në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Demokratike të mbajtur me 6 qershor 2023, Kryesia vendosi hapjen e procesit zgjedhor dhe mbajtjen e zgjedhjeve për...

BE paralajmëron për rënie të solidaritetit për refugjatët ukrainas

Pavarësisht pritjes së ngrohtë që u është dhënë miliona refugjatëve nga Ukraina në Bashkimin Evropian që nga nisja e pushtimit rus, zyrtarët e BE-së...

Vishaj: U derdhën thasë me lekë, punëtorët e administratës po japin dorëheqje se…

Avokati Saimir Vishaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se nëse në rastin e bashkisë Durrës kemi një vepër penale të kryer në...

TË FUNDIT

Kryesia e PD merr vendimin, caktohet data e zgjedhjes së kryetarit të ri

Në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Demokratike të mbajtur me 6 qershor 2023, Kryesia vendosi hapjen e procesit zgjedhor dhe mbajtjen e zgjedhjeve për...

BE paralajmëron për rënie të solidaritetit për refugjatët ukrainas

Pavarësisht pritjes së ngrohtë që u është dhënë miliona refugjatëve nga Ukraina në Bashkimin Evropian që nga nisja e pushtimit rus, zyrtarët e BE-së...

Vishaj: U derdhën thasë me lekë, punëtorët e administratës po japin dorëheqje se…

Avokati Saimir Vishaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se nëse në rastin e bashkisë Durrës kemi një vepër penale të kryer në...

Andi Bushati: Loja e fjalëve që bëri Edi Rama sot për të mos thënë asgjë për Dakon

Analisti Andi Bushati tha në “Now me Erla Mëhillin” se në fjalimin e tij ku kryeministri Rama u duk se komentoi arrestimin e Dakos...

Aksident tragjik në Greqi, humb jetën 17-vjeçari shqiptar

Një 17-vjeçar shqiptar ka humbur jetën tragjikisht në një aksident të ndodhur në Greqi mesditën e së martës. Mediat helene raportojnë se 17-vjeçari Enea Topi...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×