Arjan Tase ngushëllon familjen e 7-vjeçares, i kërkon falje Policisë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-efektivi Arjan Tase nuk e ka kundërshtuar vendimin e dhënë sot nga Gjykata e Vlorës, që vendosi ndaj tij masën e sigurisë arrest me burg me akuzën e vrasjes me dashje indirekte.

Tase mësohet se u ka shprehur ngushëllimet familjarëve të vajzës 7-vjeçare që humbi jetën pasi u përplas nga skafi i fuqishëm që drejtohej prej tij si dhe policisë së shtetit, ku deri 3 ditë më parë ishte pjesë.

Ish-shefi i komisariatit të Himarës goditi për vdekje me skafin që drejtonte një vajze 7- vjeçare në plazhin e Potamit.

- Advertisement -

Nga hetimet e deritanishme Tase ka kryer manovra të rrezikshme me gomonen duke sjellë si pasoje goditjen me helikat e motorrit te vajzës 7-vjeçare, e cila humbi jetën menjehrë.

Ndërsa efektivi i policisë, në dëshminë e tij sqaroi se gomonia kishte marrë gaz në mënyrë të pavullnetshme, gjë që solli humbjen e kontrollit nga ana e tij.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

‘Më erdhi në zyrë dhe më takoi’, Rama tregon si u njoh me ish-zyrtarin e FBI-së

Kryeministri Edi Rama ka treguar sesi u takua për herë të parë me ish-zyrtarin e FBI-së, Charles McGonigal. Në një intervistë për emisionin "Now" në...

Rama për mosballafaqimin me opozitën: Palo nivel, nuk meritojnë të sqarohen me mua

Kryeministri Edi Rama tha në “Now me Erla Mëhillin” se nuk ka shkuar Kuvend për t’u ballafaquar me opozitën sepse deputetët e kanë ulur...

Ekskluzive | Rama: Pse nuk shkova në Kuvend dhe e vërteta ime për dosjen McGonigal

Kryeministri Edi Rama është përballur në “Now me Erla Mwhillin” me pikëpyetjet e ngritura rreth ccwshtjes McGonigal. Ai ka folur për skandalin me ish-zyrtarin e...

TË FUNDIT

‘Më erdhi në zyrë dhe më takoi’, Rama tregon si u njoh me ish-zyrtarin e FBI-së

Kryeministri Edi Rama ka treguar sesi u takua për herë të parë me ish-zyrtarin e FBI-së, Charles McGonigal. Në një intervistë për emisionin "Now" në...

Rama për mosballafaqimin me opozitën: Palo nivel, nuk meritojnë të sqarohen me mua

Kryeministri Edi Rama tha në “Now me Erla Mëhillin” se nuk ka shkuar Kuvend për t’u ballafaquar me opozitën sepse deputetët e kanë ulur...

Ekskluzive | Rama: Pse nuk shkova në Kuvend dhe e vërteta ime për dosjen McGonigal

Kryeministri Edi Rama është përballur në “Now me Erla Mwhillin” me pikëpyetjet e ngritura rreth ccwshtjes McGonigal. Ai ka folur për skandalin me ish-zyrtarin e...

Bushati godet deputetët: Kuvendi, një neveri

Analisti Andi Bushati e cilësoi një “neveri” Kuvendin. Në “Now me Erla Mëhillin” ai u përplas me zv. kryetaren e Kuvendit, Ermonela Felajn për çështjen...

“Mos gënje për Ramën”, Felaj debat me Shehajn: Berisha në dijeni për paratë ruse

Zëvendëskryetarja e Kuvendit, Ermonela Felaj ka debatuar me deputetin e Partisë Demokratike, Agron Shehaj në emisionin "Now" në Euronews Albania, në lidhje me çështjen...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×