Atentati ndaj Joan Muçllarit, flet babai i një prej të arrestuarve

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazmor Maxhari, babai i Griseld Maxharit i cili është ndaluar nga policia si njëri prej autorëve të plagosjes së Joan Muçllarit 2 muaj më parë në Pogradec, ka thënë se djali i tij 22-vjeçar nuk ka lidhje në këtë ngjarje.

Në një deklaratë për mediat, ai u shpreh se djali i tij ka ndërhyrë për të shuar sherrin dhe se prokuroria dhe policia po e akuzojnë pa të drejtë.

“E vërteta e djalit tim qëndron se prokuroria dhe policia e kanë arrestuar si autor të ngjarjes së ndodhur para 2 muajsh. Lidhur me këtë ngjarje, di të them që djali im nuk është autor i kësah ngjarje”, sipas tij.

- Advertisement -

Gazmori theksoi se i biri ka ndërhyrë thjesht për të shuar sherrin mes palëve dhe ka parandaluar një ngjarje që mund të degradonte edhe më shumë dhe për këtë, tha se ka dëshmitarë.

Ai shtoi se djain e dorëzoi vetë në polici, dhe se ka besim se drejtësia do të dënojë autorët e vërtetë të kësaj ngjarjeje.

Dy autorët e plagosjes së Joan Muçllarit më 25 prill të këtij viti në Pogradec, dyshohet se janë Firdeus Berberi dhe Greisi Maxhari.

Ndërsa, janë arrestuar edhe gjashtë persona të cilët dyshohen ndihmuan autorët që të largohen nga vendngjarja.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Mediu-opozitës: Duhen lista të hapura, zelli për udhëheqësin po na lë pa shqiptarë

Kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu, i pranishëm në seancën plenare këtë të hënë i bëri thirrje grupeve politike opozitare që të shikojnë të...

KAS vendos rinumërimin e votave për kryetar në një tjetër bashki

KAS ka vendosur të bëjë rinumërimin e votave për kryetar bashkie në Belsh. Rinumërimi është caktuar të kryhet ditën e martë, 6 qershor, në...

Tritan Shehu kërkon mocion me debat për gjenocidin serb: Mbi Kosovën u ushtrua dhunë

Deputeti Tritan Shehu tha në seancën plenare të mbajtur këtë të hënë se qeveria jonë nuk ka guximin e duhur për të dënuar gjenocidin...

TË FUNDIT

Mediu-opozitës: Duhen lista të hapura, zelli për udhëheqësin po na lë pa shqiptarë

Kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu, i pranishëm në seancën plenare këtë të hënë i bëri thirrje grupeve politike opozitare që të shikojnë të...

KAS vendos rinumërimin e votave për kryetar në një tjetër bashki

KAS ka vendosur të bëjë rinumërimin e votave për kryetar bashkie në Belsh. Rinumërimi është caktuar të kryhet ditën e martë, 6 qershor, në...

Tritan Shehu kërkon mocion me debat për gjenocidin serb: Mbi Kosovën u ushtrua dhunë

Deputeti Tritan Shehu tha në seancën plenare të mbajtur këtë të hënë se qeveria jonë nuk ka guximin e duhur për të dënuar gjenocidin...

Sunak takim me Biden për kreu e ri të NATO-s, për kë po lobon kryeministri britanik

Kryeministri britanik Rishi Sunak do të përdorë udhëtimin e tij në Uashington këtë javë për të bindur presidentin Joe Biden të mbështesë Sekretarin e...

Sula- Manastirliut: Keni krijuar grup parlamentar në burg, do vi dita që ta paguani

Deputeti Dashnor Sula ka reaguar në lidhje me arrestimin e sekretares së përgjithshme të Ministrisë së Shëndetësisë Joana Duro. Në fjalën e tij nga Kuvendi,...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×