English

Athinë, alarm për bombë në ambasadat izraelite, egjiptiane dhe amerikane

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Persona të panjohur telefonuan kanalet televizive greke dhe raportuan se në orën 11:30 do të shpërthente bomba në ambasadat izraelite, egjiptiane dhe amerikane në Athinë.

- Advertisement -

Media greke Protothema raporton se alarmi është dhënë mëngjesin e së premtes ku persona anonimë kanë telefonuar televizionet SKAI, Kontra dhe OPEN dhe kanë raportuar se në orën 11:30 do të shpërthejnë bomba në tre ambasadat.

SKY- t iu tha se bomba do të shpërthente në ambasadën amerikane, OREN-it se bomba do të shpërthente në ambasadën egjiptiane dhe Kontra se bomba do të shpërthente  në ambasadën izraelite.

Forcat e Departamentit të Asgjësimit të Mjeteve Eksplozive ndodhen në vendngjarje. Pas një kontrolli të jashtëm, nuk u gjet asgjë. Një inspektim do të vijojë edhe brenda ambasadave.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×