English

“Autori plagosi vajzën që donte”-Pajtuesi i gjaqeve: Çfarë ndodhi para 11-vitesh

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Matin gjatë fundjavës. 63 vjeçari Islam Meta ka ekzekutuar me armë zjarri 52 vjeçarin Petrit Kuka dhe pas vrasjes ka telefonuar policinë dhe është vetëdorëzuar.

- Advertisement -

Sipas hetimeve paraprake, dyshohet se vrasja ishte hakmarrje ndaj një ngjarjeje të vjetër të ndodhur 11 viteve më pare, ku Petrit Kuka i kishte plagosur të bijën, pas një konflikti për motive të dobëta. Menjëherë pas njoftimit shërbimet e Policisë kanë shkuar në vendngjarje dhe kanë shoqëruar autorin.

Gjin Marku, kreu i komunitetit të pajtimit ndërkombëtar të gjaqeve, tha se babai e ka parë vajzën të rrezikuar me jetë.

Në një intervistë për emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, theksoi se refuzimi për fejesë nga vajza por dhe nga prindërit e kësaj të fundit janë normale.

“Babai e ka ndjerë vajzën të rrezikuar me jetë sepse vajzës i është drejtuar arma. Plagosja e vajzës ka qenë një ngarkesë e panevojshme dhe e padrejtë e viktimës. As në zakone e as në kanun nuk ka arsye të diskutohet refuzimi i dorës së kërkuar ndaj vajza. Refuzimi nga vajza dhe refuzimi nga prindërit është krejtësisht normal”-tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?