English

Avokati i kishës te Kepi i Rodonit: Punonjësit e shtetit falsifikuan letrat e pronës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Avokati Sokol Dendreaj, përfaqësues ligjor i Provincës Françeskiane në Shqipëri tha se në pronën te Kepi i Rodonit, punonjësit e shtetit kanë falsifikuar letrat e pronës për të cilën dy ditë më herët pati një konflikt të dhunshëm mes banorëve dhe përfaqësuesve të Kishës Françeskiane. Ai tha se ka mospërputhje të metrave katror dhe gjithashtu ndryshon edhe lloji i pasurisë.

- Advertisement -

“Mendimi im, duke parë edhe dokumentacionin që unë e disponoj, në lidhje me pretendimet dhe paraqitjen e kësaj certifikate, kartele pasurie dhe hartës treguese nga familja Kaculi është vënë në dispozicion provinca françeskane dhe për këtë arsye në vitin 2019 i është referuar Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për kallëzim penal sepse ne mendojmë se punonjësit e shtetit kanë falsifikuar këtë dokument dhe na rezulton kjo pasuri”,-tha avokati.

I pyetur sa se është hapësira për të cilën mendohet se është falsifikuar dokumenti,  avokati u përgjigj:

“Sipërfaqja për të cilën bëhet fjalë është 5700 që pretendon familja Kaçuli, ndërsa e vërteta është se ajo sipërfaqe për të cilën provinca françeskane e ka marrë si sipërfaqe në 2008 është 4114 metra katror. Gjithashtu ndryshon lloji i pasurisë”,-tha avokati.

Kujtojmë se për këtë ngjarje janë arrestuar disa persona të përfshirë në konflikt,  përfshirë këtu edhe ish-deputeti Mark Frroku.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?