English

Avokatja: Xhemal Loka mund të dënohet 3-7 vite për ‘shkaktim vetëvrasje’ të Bedries

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Avokatja Eranda Gjonaj, foli në lidhje me vetëvrasjen e Bedrie Lokës që është kthyer kryefjalë e mediave ditët e fundit, ku ka marrë dhe reagime të shumta.

- Advertisement -

Shkak dyshohet se u bën rrjetet sociale, por gjithashtu dyshohet se ka qenë bashkëshorti i saj, Xhemal Loka që e ka shtyrë 41-vjeçares drejt aktit fatal.

Gjonaj në një intervistë për emisionin “Good Morning Albanians”, në Euronews Albania, theksoi se Loka mund të dënoht 3 deri në 7 vite burg, duke shtuar se nuk dihet ende shkak i vërtetë i vetëvrasjes së saj.

“Loka dhe muund të dënohet deri në 3-7 vite burg, por këtë nuk mund ta them unë. Nuk e di nëse Loka ka qenë vendimtar në vetëvrasjen e Bedries. Ajo ka qenë e dhunuar, por mundet  që viktima të ketë pasur një psikologji pak të brishtë në atë moment. Dhe bullizimi që ka pasur, nuk ka gjetur as mirëkuptim te bashkëshorti. Shtyrja drejt vetëvrasje, merr dënimin 3-7 vite burg.  Mbi Lokën mund të rëndojë dhe akuza e dhunës në familje”- tha ajo.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?