“Ballistët e Tetovës e kanë bërë gjak”, pedagogu: Shqipëria e Madhe në stadium

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pedagogu Shpend Gashi tha në emisionin Now në Euronews Albania se çështja e mungesës së biletave për tifozët ultras është një problem që duhet zgjidhur nga FSHF.

Teksa mori shkas nga mungesa e biletave për Plisat, Gashi tha se është edhe një tifogrup edhe më i zjarrtë si ballistët e Tetovës që janë shumë të dedikuar ndaj Kombëtares, por kanë përfunduar pa bileta të abonuara në ndeshjet e Kombëtares.

“Fatkeqësia është se plisat nuk njihen si ultras nacionalistët e Kombëtares, as ballistët e Tetovës që e kanë bërë gjak Tetovën kur fituan me Poloninë, e kanë bërë qiellin e kuq natën. Kjo do të thotë se ne kemi një problem konceptual. Aty në stadium pashë një parullë United States of Albania, kjo do të thotë që nocionin e ultrasve duhet ta kemi për të gjitha trevat. Se ka tetovarë që duan të vijnë dhe duhet të kenë abonimin e tyre dhe këtë duhet ta rregullojë FSHF”, tha Gashi.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Stoltenberg: Ja ku dallojnë lufta në Ukrainë dhe ajo në Gazë

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të martën se ligji ndërkombëtar duhet të vlejë për çdo konflikt, por shtoi se lufta në...

Vodhën rreth 1 kg flori, detaje të reja nga grabitja në argjendarinë në Kamëz

Detaje të reja kanë dalë nga grabitja e argjendarisë në Kamëz. Një nga autorët sipas dëshmisë së pronares ka pasur dialekt jugor, ndërsa kanë...

Kush është shqiptarja që u shpall mësuesja e vitit në Britaninë e Madhe

Mësuesja shqiptare Mimoza Baci është vlerësuar me titullin mësuesja e vitit në Mbretërinë e Bashkuar nga FETN (Rrjeti Tutorial i Arsimit të Mëtejshëm). Çmimi 'Mësuesi personal...

TË FUNDIT

Stoltenberg: Ja ku dallojnë lufta në Ukrainë dhe ajo në Gazë

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të martën se ligji ndërkombëtar duhet të vlejë për çdo konflikt, por shtoi se lufta në...

Vodhën rreth 1 kg flori, detaje të reja nga grabitja në argjendarinë në Kamëz

Detaje të reja kanë dalë nga grabitja e argjendarisë në Kamëz. Një nga autorët sipas dëshmisë së pronares ka pasur dialekt jugor, ndërsa kanë...

Kush është shqiptarja që u shpall mësuesja e vitit në Britaninë e Madhe

Mësuesja shqiptare Mimoza Baci është vlerësuar me titullin mësuesja e vitit në Mbretërinë e Bashkuar nga FETN (Rrjeti Tutorial i Arsimit të Mëtejshëm). Çmimi 'Mësuesi personal...

FOTO| Mjeti me të cilin lëvizën autorët e grabitjes në Kamëz

Një argjendari është grabitur nën kërcënimin e armës mbrëmjen e së martës në Kamëz. Euronews Albania ka siguruar fotot e automjetit me të cilin kanë...

Emocionojnë fëmijët shqiptarë në Gjermani, këndojnë dhe recitojnë shqip

Anduena Stephan, Konsulle e Nderit e Shqipërisë në Gjermani tregoi në një intervistë për Euronews Albania se me rastin e Ditës së Pavarësisë kanë...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×