Ballkani synon fitoren ndaj Plzen, luhen 31 përballje në Conference e Europa League

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ballkani kërkon ta nisë mbarë rrugëtimin në Ligën e Konferencës, ndërsa mbrëmjen e kësaj të enjteje përballet në transfertë me Victoria Plzen. Të besuarit e Ilir Dajës vijnë me një formë pozitive në këtë përballje, ndërsa vuajnë mungesën e dy futbollistëve.

Edhe në kampion çek atmosfera është e mirë, me Plzenin që ka 5 fitore radhazi. Vendësit cilësohen favoritë absolutë, por Ballkani ka treguar se mund të bëjë mirë dhe në arenën Evropiane, ndërsa kujtojmë se dy përballejt e radhës në Conference League i luan në shtëpi, ndaj një pikë në transfertë do të cilësohej nisje e mbarë.

Europa League po ashtu nis rrugëtimin me 16 përballje, ku nuk mungojnë emrat e mëdhenj të futbollit në Evropë. Liverpooli i cili konsiderohet ndër favoritët për fitimin e kompeticionit do të përballet me Lask në transfertë, ndërsa vuan mungesën e dyshes Thiago-Alexander Arnold. Në 5 përballjet e fundit në kampionat Liverpool ka 4 fitore dhe 1 barazim. Përballja tjetër në këtë grup është ajo mes Royal Union dhe Toulouse.

- Advertisement -

Finalistët e sezonit të shkuar, Roma synon të vijojë një tjetër rrugëtim pozitiv, ku ndeshja e parë është në transfertë me moldavët e Sheriff. Vendësit nuk duhen nënvlerësuar, pasi më parë kanë treguar se nuk tremben ndaj skuadrave të mëdha. Mungesat mbeten një problem për Mourinhon, por fitorja është objektivi i vetëm.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ndeshja e prapambetur në Superligë, Partizani ndalet nga Teuta në “Niko Dovana”

Ndeshja e prapambetur e Superligës shqiptare mes kampionëve në fuqi dhe Teutës është luajtur të enjten, ndërsa është mbyllur në barazim 1-1. Një pjesë e...

Varret e panjohura në Serbi, qindra emigrantë kanë humbur jetën në kufrin me Bosnjën

Numri më i madh i emigrantëve në rrugën ballkanike humb jetën në lumenj. Drina, mes Serbisë dhe Bosnje-Hercegovinës, është e shpejtë dhe vdekjeprurëse. Këtu...

8 Dhjetori i vakët për demokratët, dy grupet e PD festojnë veçmas Ditën e Rinisë

8 Dhjetori 1990 është një nga datat me të rëndësishme për demokracinë shqiptare dhe veçanërisht për të djathtën shqiptare, pasi nga ky moment do...

TË FUNDIT

Ndeshja e prapambetur në Superligë, Partizani ndalet nga Teuta në “Niko Dovana”

Ndeshja e prapambetur e Superligës shqiptare mes kampionëve në fuqi dhe Teutës është luajtur të enjten, ndërsa është mbyllur në barazim 1-1. Një pjesë e...

Varret e panjohura në Serbi, qindra emigrantë kanë humbur jetën në kufrin me Bosnjën

Numri më i madh i emigrantëve në rrugën ballkanike humb jetën në lumenj. Drina, mes Serbisë dhe Bosnje-Hercegovinës, është e shpejtë dhe vdekjeprurëse. Këtu...

8 Dhjetori i vakët për demokratët, dy grupet e PD festojnë veçmas Ditën e Rinisë

8 Dhjetori 1990 është një nga datat me të rëndësishme për demokracinë shqiptare dhe veçanërisht për të djathtën shqiptare, pasi nga ky moment do...

MAESTRO| Biografia mjeshtërore e Bradley Cooper për Leonard Bernstein

Maestro është një histori dashurie e patrembur që tregon marrëdhënien e përjetshme midis Leonard Bernstein dhe Felicia Montealegre Cohn Bernstein. Një letër dashurie për...

Rama: Pa PS, nuk kishte anglo-amerikan që bënte reformë drejtësie në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama tha në Kongresin e PS se reforma e suksesshme në drejtësi është bërë vetëm falë PS dhe qeverisjes së majtë. Sipas Ramës,...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×