English

Bardhi i bashkohet protestës së opozitës: Deputetët shqyhen për të hyrë në Kuvend

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, i është bashkuar protestës së thirrur nga “Rithemelimi” dhe ish-kryeministri Sali Berisha.

- Advertisement -

Bardhi ka mbajtur edhe një fjalë jashtë ambienteve të Parlamentit, ku e ka cilësuar të pashpjegueshme mos-lejimin e deputetëve të opozitës për të marrë pjesë në seancë plenare.

Bardhi ka thënë gjithashtu se do i bashkohet çdo proteste të thirrur kundër qeverisë së kryeministrit Edi Rama.

“Nuk ndodh në një vend të NATO-s që deputetët të shqyhen nga këmisha dhe kostumi për të hyrë në Parlament. Kjo shpjegohet vetëm në regjimin e Ramës. As garda e Republikës dhe as Policia nuk e ndal opozitën nga përballja dhe aksioni përballë regjimit  të Edi Ramës. Patjetër që i bashkohem çdo proteste kundër regjimit autoritar të Edi Ramës”, tha Bardhi.

Kujtojmë se seanca e sotme plenare u shoqërua me tensione mes deputetëve të opozitës dhe anëtarëve të Gardës së Republikës.

Po ashtu tensione kishte edhe mes qytetarëve dhe Policisë, e cila ndodhej në ambientet e jashtme të Kuvendit, për mbarëvajtjen e protestës.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?