English

Barometri| Vazhdon vlerësimi shumë negativ për punën e opozitës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Qytetarët janë pyetur në një shkallë nga (1-10) të vlerësojnë punën e opozitës aktualisht. Nga gjetjet e Barometrit rezulton se (69.1 %) e tyre kanë vlerësim negativ për punën e opozitës, (8.9 %) vlerësim pozitiv dhe (21.3 %) vlerësim neutral.

- Advertisement -

Krahasuar me 6 muaj më parë, vlerësimi për punën e  opozitës nuk ka ndryshuar, por ruan të njëjtat shifra.

Në Dhjetor të 2023 (68.1%) kishin mendim negativ për punën e opozitës, (21.4%) mendim neutral dhe (8.4%) vlerësim pozitiv.

Ndërkohë edhe pjesa  më e madhe e votuesve të opozitës kanë vlerësim negativ për punën e opozitës sot në masën (41,8 %), (36.7%) vlerësim neutral dhe vetëm  (21.4 %) vlerësim pozitiv.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×