English

Basha, Bardhi apo Berisha kujt do i kaloj statusi i PD

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjykata e Tiranës do të shqyrtojë pasditen e kësaj të hëne kërkesën Partisë Demokratike zyrtare për regjistrimin e ndryshimeve të statutit të bëra në Kuvendin e 2 shtatorit.

- Advertisement -

Bëhet fjalë për një kërkesë të drejtuar nga Lulzim Basha në Gjykatë, ku kërkohet të regjistrohen vendimet e dala nga Kuvendi i datës 2 shtator 2023 , të cilat do të njihnin të gjitha ndryshimet bëra në PD pas rizgjedhjes së Bashës.

Nga ana tjetër avokatët e grupimit të drejtuar nga Bardhi, kanë kërkuar në Gjykatë që të mos merret parasysh kërkesa e Bashës ose të paktën të shtyhet deri në një përgjigje finale të Gjykatës së Lartë.

Në këtë proces si palë është njohur dhe grupi i Rithemelimit.

Një përgjigje e Gjykatës së Lartë për të gjithë procesin mund t’i japë fund çështjes së statutit juridik të PD zyrtare.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?