English

Basha: Javën tjetër do depozitojmë padi në SPAK për inceneratorët

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryetari i PD-së Lulzim Basha në një deklaratë për mediat tha se javën e ardhshme do të depozitojnë një padi për inceneratorët në SPAK.

- Advertisement -

Sipas tij Rama do të ik përgjegjësisë në lidhje me këtë çështje.

“Nuk është sensi i parlamentarizmit dhe i demokracisë. Kushtetuta e Shqipërisë kryeministrin e bën përgjegjës për çdo akt. Është e qartë që Rama do të i ik përgjegjësisë, do t’i ik llogaridhënies para opinionit publik. Një nga vendet për të shpalosur mbrojtjen e tij, nuk e ka bërë këtë, ndaj ne do të depozitojmë padinë javën e ardhshme në SPAK”-tha ai.

Basha e bëri këtë deklaratë pas daljes nga parlamenti, ku u votua ligji për lojërat e fatit.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×