Basha rimerr PD-në, Andoni: Detyra më e vështirë dhe objektivi kryesor që ka

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Lulzim Basha është tashmë kryetar i Partisë Demokratike, pas fitores në zgjedhjet e zhvilluara për kreun e PD-së këtë të diel.

I ftuar në emisionin Review në Euronews Albania, analisti Ben Andoni zbuloi dhe detyrën më të vështirë që ka kreu i PD-së sot.

Andoni theksoi se sipas tij Basha duhet të bëjë një preceptim real të situatës dhe të tregohet gjakftohtë duke mos përdorur revanshin ndaj Gazmend Bardhit dhe deputetëve të tjerë që dolën kundër zgjedhjes së tij.

- Advertisement -

Sa i përket objektivit kryesor të Bashës, analisti tha se është kthimi i shpresës te demokratët.

“Detyra më e vështirë e zotit Basha është preceptimi real i situatës ku ndodhet. Në një farë mënyre mospërdorja e revanshit. Besoj që ai ka vend për revansh duke filluar nga zoti Bardhi dhe të tjerët. Besoj që maturia në këto momente dhe mënyra si do ta projektojë Partinë Demokratike do të thotë shumë. Objektivi kryesor i zotit Basha është kthimi i shpresës te demokratët dhe qartësimi ideor për demokratët. E djathta shqiptare duhet të mendojë krejt ndryshe, nuk e di sa do ta kap kohën zotit Basha, tani po flitet për inteligjencën artificiale dhe ngrohjen globale. Demokratët janë mësuar të durojnë, kanë duruar jashtëzakonisht dhe Basha ka pasur disa kalime jo normale, ato me zotin Meta dhe flirti i gjatë me zotin Berisha. Ky është shansi i fundit për zotin Basha. Mënyra si është përkëdhelur nga fati zoti Basha është një rast që duhet mësuar në filozofinë politike në shkollë. Të djathtët rrallë herë kanë pasur mundësi të tilla dhe dashamirësi në favor”, tha Andoni.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kreu i Republikanëve serbë: Ja pse është përfshirë nipi i Millosheviçit në politikë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se përfshirja në politikë e nipit të Sllobodan...

Politikani serb: Vuçiç po përgatitet për konflikt të armatosur në Kosovë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatitet për...

“Më keq se me Millosheviçin”/Politikani serb: Vuçiç pret urdhrin nga Putin për luftë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po pret urdhrin...

TË FUNDIT

Kreu i Republikanëve serbë: Ja pse është përfshirë nipi i Millosheviçit në politikë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se përfshirja në politikë e nipit të Sllobodan...

Politikani serb: Vuçiç po përgatitet për konflikt të armatosur në Kosovë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatitet për...

“Më keq se me Millosheviçin”/Politikani serb: Vuçiç pret urdhrin nga Putin për luftë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po pret urdhrin...

Paralajmërimi i politikanit serb: Vuçiç po përgatit një sulm tjetër si në Banjskë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatit një...

“Radoiçiç i lirë”, Sanduloviç: E pabesueshme që SHBA e BE heshtin përballë Vuçiç

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” më gazetarin Franko Egro se është e pabesueshme që Shtetet e...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×