Befason Rezear Xhaxhiu: Në Paris ka klube ku partnerët ndërrojnë njeri-tjetrin

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Rezear Xhaxhiu ka qenë i ftuar mëngjesin e kësaj të enjteje në emisionin “Goodmornings Albanians” në Euronews, ku temë e diskutimit ishin marrëdhëniet e hapura dhe tabutë që ekzistojnë mbi to.

Në fjalën e tij Xhaxhiu tha se fenomeni i marrëdhënieve të hapura ka evoluar gjatë 10-15 viteve të fundit. Madje ai shtoi dhe më tej ku tha se çiftet në klube në Paris shkëmbejnë partnerët respektivë në sytë e njëri tjetrit.

“Këto janë çështje personale. Ky është një fenomen që ka fituar terren në 10-15 vitet e fundit në botën perëndimore. Madje çiftet atje kanë shkuar, unë di ka klube në Paris ku çiftet shkojnë dhe ndërrojnë partnerët në sytë e njëri tjetrit. Unë mendoj se kuptimi i marrëdhënies së hapur ka të bëjë me lirinë për të ndjekur thjesht seksualitetin dhe lidhjet emocionale përtej partnerit. Kur dy partner janë të lirë të takohen me persona të tjerë sipas rregullave që kanë rënë dakord”, tha Xhaxhiu.

- Advertisement -

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Rikthehet për të 3-tin vit festivali operistik i tenorit me famë botërore Rame Lahaj

“RLIOF” quhet festivali i cili mban këtë vit edicionin e tij të tretë. Tenori me famë botërore Rame Lahaj do të rikthehet jo vetëm me...

Arrestimi i Sekretares së Përgjithshme të MSH, vjen reagimi i Ramës

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me arrestimin në flagrancë të Sekretares së Përgjithshme të Ministrisë së Shëndetësisë Joana Duro. Në turin e falenderimeve...

Pas Sekretares së Përgjithshme, në pranga dhe një punonjëse tjetër e MSH

Pas sekretares së Përgjithshme, në pranga dhe një punonjëse tjetër e MSH. Mësohet se është arrestuar Laura Sheto. Ditën e sotme është arrestuar dhe sekretarja e...

TË FUNDIT

Rikthehet për të 3-tin vit festivali operistik i tenorit me famë botërore Rame Lahaj

“RLIOF” quhet festivali i cili mban këtë vit edicionin e tij të tretë. Tenori me famë botërore Rame Lahaj do të rikthehet jo vetëm me...

Arrestimi i Sekretares së Përgjithshme të MSH, vjen reagimi i Ramës

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me arrestimin në flagrancë të Sekretares së Përgjithshme të Ministrisë së Shëndetësisë Joana Duro. Në turin e falenderimeve...

Pas Sekretares së Përgjithshme, në pranga dhe një punonjëse tjetër e MSH

Pas sekretares së Përgjithshme, në pranga dhe një punonjëse tjetër e MSH. Mësohet se është arrestuar Laura Sheto. Ditën e sotme është arrestuar dhe sekretarja e...

“Ankohej e vajtonte”, Osmani flet pas takimit me Vuçiç: Nuk ishte takim negociues

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka folur pas takimit me Aleksandër Vuçiç në praninë e presidentit francez, Emmanuel Macron dhe kancelarit Olaf Scholz, në...

Arrestohet sekretarja e përgjithshme e Ministrisë së Shëndetësisë

Është arrestuar ditën e sotme sekretarja e përgjithshme e Ministrisë së Shëndetësisë, Joana Duro. Burime për Euronews Albania bëjnë me dije se arrestimi i zyrtares...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×