Benzema tremb tifozët, francezi i pakënaqur tek Al Ittihad, mendon largimin

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

2 muaj më parë Karim Benzema transferohej tek skuadra e Al Ittihad në Arabinë Saudite duke i dhënë lamtumirën Realit të Madridit, pas plot 14 vitesh.

Francezi u prit nga afro 60 mijë të pranishëm në stadium, duke i dhuruar një mikpritje madhështore, por duket se e gjithë kjo nuk mjafton për ta bindur 35-vjeçarin të qëndrojë.

Mediat franceze pohojnë se Karim Benzema është i pakënaqur në Arabinë Saudite, ndërsa po mendon seriozisht largimin nga skuadra. Fituesi i Topit të Artë ka marrëdhënie të tensionuara me teknikut Nuno Espirito Santos, ndërsa nuk preferohet nga ky i fundit. Sulmuesi është i pakënaqur dhe nga skemat e aplikuara prej tij, ndërsa sheh si zgjidhje largimin. Portugezi e ka kundërshtuar që në fillim afrimin e bomberit francez, duke e cilësuar si jo të denjë për skuadrën.

- Advertisement -

Shiriti i kapitenit po ashtu është një tekë e paplotësuar, e cila ka krisur edhe më tej marrëdhëniet mes palëve, ndërsa nënshkrimi i Jota nga Celtic nuk u prit mirë nga tekniku. Vetë skuadra e Al Ittihad ka pohuar se konflikti nuk ekziston, me Benzemanë që luajti si titullar në përballjen ndaj Rihad, ku arriti të gjente dhe rrugën e rrjetës.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ligjet me Inteligjencë Artificiale, Klosi: Super arritje, administrata bënte gabime

Sekretari i përgjithshëm i PS, Blendi Klosi shpjegoi në emisionin Review në Euronews Albania nismën e qeverisë për të përdorur Inteligjencën Artificiale për përafrimit...

Turisti gjerman humbet rrugën në terrenin e vështirë në Dajt, shpëtohet nga policia

Policia e Tiranës ka mundur t’i vijë në ndihmë 1 turisti gjerman, i cili humbi rrugën, gjatë eksplorimit të natyrës, në Malin e Dajtit. Turisti...

Grabitja në Tiranë, policia jep detaje: Qëlluan ndaj efektivëve, RENEA në terren

Policia e Tiranës ka ndarë informacionin zyrtar për grabitjen me armë që ndodhi mbrëmjen e kësaj të shtune në një banesë në fshatin Prush. Policia...

TË FUNDIT

Ligjet me Inteligjencë Artificiale, Klosi: Super arritje, administrata bënte gabime

Sekretari i përgjithshëm i PS, Blendi Klosi shpjegoi në emisionin Review në Euronews Albania nismën e qeverisë për të përdorur Inteligjencën Artificiale për përafrimit...

Turisti gjerman humbet rrugën në terrenin e vështirë në Dajt, shpëtohet nga policia

Policia e Tiranës ka mundur t’i vijë në ndihmë 1 turisti gjerman, i cili humbi rrugën, gjatë eksplorimit të natyrës, në Malin e Dajtit. Turisti...

Grabitja në Tiranë, policia jep detaje: Qëlluan ndaj efektivëve, RENEA në terren

Policia e Tiranës ka ndarë informacionin zyrtar për grabitjen me armë që ndodhi mbrëmjen e kësaj të shtune në një banesë në fshatin Prush. Policia...

Mesazhet në Kongresin e PS për 21 janarin, Klosi: Kam qenë në bulevard, secili…

Sekretari i përgjithshëm i PS, Blendi Klosi tha në emisionin Review në Euronews Albania se 21 janari është një ngjarje që ka shenjuar PS. Ai...

Mesazhet për drejtësinë, Klosi: Goditje vetëm nga krahu jonë, duhet dhe krahu tjetër

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Blendi Klosi, ishte i ftuar këtë të shtunë në emisionin Review, në Euronews Albania, ku komentoi mesazhet për drejtësinë...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×