“Berisha fajëson Bashën për dështimet e tij”, Jupi: Retorikë e panevojshme

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

“Sali Berisha po tenton të gjejë një armik për të varur dështimet e tij”, kështu është shprehur anëtarja e kryesisë së Partisë Demokratike Taulanta Jupi, lidhur me retorikën që ish- kryeministri Berisha ka mbajtur ndaj pasuesit të tij në kryesinë e Partisë Demokratike Lulzim Bashës.

E ftuar në Euronews Albania, Jupi u shpreh se Lulzim Basha e ka dhënë dorëheqjen e tij si kryetar i Partisë Demokratike që një vit më parë dhe detyrën e kreut të partisë e ka marrë përsipër Enkelejd Alibeaj, ndaj nuk ka arsye që për shkak të disa teknikaliteteve, të rrezikohet futja në zgjedhje.

“Zoti Lulzim Basha e ka dhënë dorëheqjen këtu e një vit më parë dhe unë besoj se kjo është një retorikë e panevojshme në këtë moment dhe është një retorik që bëhet për të nxjerrë përballë armikun e radhës ashtu si gjithmonë sa herë Sali Berisha kërkon të gjejë nëj armik për të varur dështimet e tij, Edi Rama duhet të gjejë një armik po prapë për të varur dështimet e tij. Në këtë rast kanë gjetur teknikalitetet për të “firmosur” Lulzim Bashën.

- Advertisement -

Ai ka dhënë dorëheqjen, nuk është më kryetar i Partisë Demokratike. Është një kryetar në detyrë, i cili e ka pranuar të kryej këtë detyrë deri në zgjedhjet e ardhshme, nënkryetari zoti Alibeaj, i cili është kryetari në detyrë. Nuk shikoj asnjë arsye se pse këto teknikalitete duhet të përbëjnë këtë lajm të madh e sidomos të pengojnë rregjistrimin ePartisë Demokratike në Zgjedhje”,- tha Taulanta Jupi për Euronews Albania.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Lihet në burg Klered Bozhanaj, avokati i tij kërkon ekspertim të gjendjes mendore

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg 42-vjeçarin Klered Bozhanajn që tre ditë më parë plagosi me armë zjarri efektivin Edlir Alleshi. Në seancën për...

E rëndë! Plagoset me thikë një 33-vjeçar në Novoselë të Vlorës (emri)

Një 33-vjeçar është plagosur në Novoselë të Vlorës. Albano Mecorrapaj 33 vjec, është shoqëruar për në spitalin e Vlorës ku është futur menjëherë në...

Plagosi efektivin e policisë/ Klered Bozhanaj del para gjykatës

Ka nisur seanca për Klered Bozhanajn, 42-vjeçarin që plagosi efektivin e policisë Edlir Alleshi. Bëhet fjalë për ngjarjen e ndodhur në “Kinostudio”, në rrugën “Hysen...

TË FUNDIT

Lihet në burg Klered Bozhanaj, avokati i tij kërkon ekspertim të gjendjes mendore

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg 42-vjeçarin Klered Bozhanajn që tre ditë më parë plagosi me armë zjarri efektivin Edlir Alleshi. Në seancën për...

E rëndë! Plagoset me thikë një 33-vjeçar në Novoselë të Vlorës (emri)

Një 33-vjeçar është plagosur në Novoselë të Vlorës. Albano Mecorrapaj 33 vjec, është shoqëruar për në spitalin e Vlorës ku është futur menjëherë në...

Plagosi efektivin e policisë/ Klered Bozhanaj del para gjykatës

Ka nisur seanca për Klered Bozhanajn, 42-vjeçarin që plagosi efektivin e policisë Edlir Alleshi. Bëhet fjalë për ngjarjen e ndodhur në “Kinostudio”, në rrugën “Hysen...

Komisionari i Bashkimit Evropian: Marrëdhënia tregtare BE-Kinë, shumë e pabalancuar

Komisionari i Bashkimit Evropian për Tregti, Valdis Dombrovskis, e ka konsideruar marrëdhënien tregtare të bllokut evropian me Kinën si “shumë të pabalancuar”, mirëpo e...

The end| Grabitën mallra me vlerë mbi 700 mijë lekë, arrestohen dy të rinjtë

Dy të rinj janë arrestuar për grabitjen me dhunë të disa ditëve më parë të një personi. Ata morën dy pako me këpucë dhe...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×