English

Berisha i përgjigjet Kimit: Askush nuk ka tagër të caktojë kreun e PD-së

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sali Berisha tha se askush nuk mund të caktojë kreun e PD-së, përveç anëtarëve të partisë.

- Advertisement -

Deklarata e tij erdhi si përgjigje për ambasadoren Yuri Kim e cila njohu Enkelejd Alibeajn si kryetar të komanduar të Partisë Demokratike.

“Përveç anëtarëve të Partisë Demokratike me votën e lirë, asnjeri cilido qoftë ai, as guvernatorja as Zeusi Rama nuk kanë dhe nuk do të kenë kurrë tagër të caktojnë kryetarin e Partisë Demokratike,” – u shpreh Berisha.

Ndërkohë në deklaratën për media ai tha se e njeh Alibeajn si kryetar të Grupit Parlamentar.

Berisha u shpreh se Grupi Parlamentar drejtohet nga kryesia dhe vendimet për drejtimin e grupit merren nga kryesia e grupit parlamentar.

Në raste të caktuara Komisioni i Rithemelimit mund të ndërhyjë por linja jonë është e qartë, kundërshtari ynë është Edi Rama, tha ish-kreu i PD-së.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×