English

Billie Eilish, artistja e tretë që arrin 100 milionë dëgjues mujor të Spotify

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Billie Eilish është bërë artistja e tretë që arrin 100 milionë dëgjues mujor të Spotify  dhe ajo e bëri këtë me vetëm 82 këngë.

- Advertisement -

Këngëtarja dy herë fituese e Oskarit, 22 vjeçe, pason The Weekend, i cili kryeson listën me 107 milionë dëgjues mujorë në platformën e transmetimit të muzikës dhe Taylor SWift, e cila ka 102 milionë dëgjues mujor të Spotify.

Të dyja kanë mbi dyfishin e numrit të këngëve në Spotify sesa Eilish, me këtë të fundit që ka vetëm 82 këngë në platformë. Ajo gjithashtu bën histori si më e reja që arrin 100 milionë dëgjuesit mujorë.

Në fillim të këtij viti, Eilish u bashkua me Stevie Wonder, Robert Smith, Nicki Minaj dhe më shumë se 200 artistë për të nënshkruar një letër të hapur që kërkonte ndalimin e përdorimit  Inteligjencës artificiale në industrinë e muzikës.

Kjo çoi në disa nga kompanitë më të mëdha rekord në botë që të paditnin dy kompani fillestare të inteligjencës artificiale.

Ata pretendojnë se Inteligjenca Artificiale po shfrytëzojnë në një shkallë pothuajse të paimagjinueshme veprat e regjistruara të artistëve.

LEXO GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?