English

Bushati: Burrë i zgjuar ishte dhe Lavrov, po s’na pëlqen ne

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Tema për  nismën “Ballkan i Hapur” përplasi politikanët Agim Nesho dhe Ervin Bushati në studion e Euroneës Albania.

- Advertisement -

Nesho iu drejtua Bushatit duke thënë se ky i fundit parafrazoi ministrin e jashtëm rus Sergei Lavrov, ndërsa politikani socialist i kundërpërgjigj duke i thënë se Lavrov është burrë i zgjuar.

Nesho: Bushati bëri një parafrazim të Lavrov që tha Bashkimi Europian e shikon Ballkanin si Ballkanin si një Ballkan të Mbyllur.

Bushati: Po pra, e kundërta e Ballkanit të Mbyllur është Ballkani i Hapur. Burrë i zgjuar është dhë Lavrovi por thjesht e luan nga krahu i vet lojën

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?