Bushati: Protesta e Berishës, provë për vjeshtën e ardhshme

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sali Berisha ka lajmëruar protestë më 6 korrik kundër qeverisjes së Edi Ramës.

Për analistin Andi Bushati, kjo protestë nuk do ta rrëzojë qeverinë, por shërben si provë për vjeshtën e ardhshme, ku edhe Ilir Meta ka premtuar qëndrim “të ashpër” ndaj qeverisë së Ramës.

“Është një protestë e cila vjen pas tre vitesh heshtje të opozitës. Pas zgjedhjeve moniste të qershorir 2019, opozita e fiku çelësin e protestave në Shqipëri”, tha Bushati.

- Advertisement -

Bushati tha se opozita po bën atë që historikisht ka ditur të bëjë më mirë, të dalë në rrugë dhe të protestojë.

Ai tha se kjo protestë është një rrugë drejt pranimit të Berishës nga deputetët që ende nuk e kanë pranuar.

“Berisha ka një problem pranimi nga hierarkia e PD-së. Duke dalë në rrugë, pashë shumë deputetë që thoshin do të jemi në protestë kundër Edi Ramës”, u shpreh Bushati.

Baton Haxhiu, nga ana tjetër, thotë se nuk ka arsye për të bërë protesta në korrik pasi Shqipëria do të jetë në kulmin e turizmit.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vrau Elton Çiçon në 2016, Apeli i GJKKO konfiskon pasuritë e Jani Aliajt

Gjykata e e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar me vendimin nr.73 datë 09.05.2023 ka vendosur lënien në fuqi të vendimit nr.53...

Psikologia këshillon prindërit: Të jeni vigjilentë kur fëmijët rrinë me fqinjët

Psikologia Eskena Qirici tha për “Good Moorning Albanians”, se prindërit duhet të jenë më vigjilentë kur i lënë fqinjët e tyre t’u përkëdhelin fëmijët...

Kurti bisedë telefonike me Sekretarin për Punë të Jashtme të Britanisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sonte zhvilloi një bisedë telefonike me Sekretarin për Punë të Jashtme të Mbretërisë së Bashkuar, James Cleverly. Biseda ishte e...

TË FUNDIT

Vrau Elton Çiçon në 2016, Apeli i GJKKO konfiskon pasuritë e Jani Aliajt

Gjykata e e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar me vendimin nr.73 datë 09.05.2023 ka vendosur lënien në fuqi të vendimit nr.53...

Psikologia këshillon prindërit: Të jeni vigjilentë kur fëmijët rrinë me fqinjët

Psikologia Eskena Qirici tha për “Good Moorning Albanians”, se prindërit duhet të jenë më vigjilentë kur i lënë fqinjët e tyre t’u përkëdhelin fëmijët...

Kurti bisedë telefonike me Sekretarin për Punë të Jashtme të Britanisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sonte zhvilloi një bisedë telefonike me Sekretarin për Punë të Jashtme të Mbretërisë së Bashkuar, James Cleverly. Biseda ishte e...

Akuzat për qumështin pluhur, Krifca-opozitës: Nisma mbron prodhimin vendas

Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Frida Krifca bëri dje të ditur se gjatë vitit 2022 në vend u prodhua 1 milion tonë qumësht,...

Erdogan emëron për herë të parë një grua në krye të Bankës Qendrore të Turqisë

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka emëruar këtë të premte Hafize Gaye Erkanin, ish-zyrtare ekzekutive për financa në Shtetet e Bashkuara, si guvernatore të...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×