Bushati: Rama synon të rekrutojë oligarkët e Kosovës për t’ia kundërvënë Kurtit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Për analistin Andi Bushati takimi Rama-Kurti në Prishtinë anashkaluan çdo mosmarrëveshje duke mos folur për ‘Open Balkan’ apo çështje të tjera ku ndajnë mendime të ndryshme.

“Ne e dimë që të dy palët, nuk po them urrejtje por kanë armiqësi politike ndaj njëri-tjetrit. Situata reale është një luftë e ftohtë politike larg kartolinës së bukur që duan të na tregojnë”, tha Bushati.

Sipas Bushatit, Rama po përdor të njëjtën strategji siç ka vepruar në Shqipëri edhe në Kosovë. Analisti tha se kryeministri i Shqipërisë po kërkon të rekrutojë oligarkët e Kosovës për t’ia kundër vënë Kurtit.

- Advertisement -

Këtë tha, Bushati po synon ta realizojë përmes heqjes së tarifave doganore për bizneset e Kosovës.

“Pasi ka mbaruar punë me oligarkët e Shqipërisë, po do të rekrutojë edhe oligarkët e Kosovës për t’ia kundërvënë qeverisë së tyre”, tha analisti.

Kurse Baton Haxhiu tha se takimi ishte formal mes dy zyrtarëve pa pasur dashuri. Ai tha se “nuk ka pasur hipokrizi, qëndrimi ndaj Open Balkan është i qartë”.

“Nuk ka pasur hipokrizi, por ka pasur dallime”, tha Haxhiu duke shtuar se qeveria Kurti është një ndër qeveritë më të dobëta të Kosovës në lidhje me marrëdhëniet me Shqipërinë.

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Grabitet banesa e gjyqtares së Durrësit (emri)

Shpëtime Pitaku gjyqtarja e Durrësit ka shkuar në polici ku ka bërë dhe kallëzimin për vjedhjen e një shume prej 2000 euro dhe disa...

Pacientja: Botoks-i më ka lehtësuar dhimbjen e migrenës, kam bërë dhe tek sqetullat

Një nga pacientet që ka aplikuar botoks-in foli për mikrofonin e Euroneës Albania, ku tregoi dhe ndërhyrjet. Ajo u shpreh se aplikimi i botoks-it i...

“Lash Karaibet dhe Portugalinë për Vlorën”, italiania tregon pse qëndroi në Shqipëri

Tereza Guzzardi është një sipërmarrëse italiane e cila ka zgjedhur të jetojë në Shqipëri. Në një intervistë për “Good Morning Albanians” ajo ka treguar se...

TË FUNDIT

Grabitet banesa e gjyqtares së Durrësit (emri)

Shpëtime Pitaku gjyqtarja e Durrësit ka shkuar në polici ku ka bërë dhe kallëzimin për vjedhjen e një shume prej 2000 euro dhe disa...

Pacientja: Botoks-i më ka lehtësuar dhimbjen e migrenës, kam bërë dhe tek sqetullat

Një nga pacientet që ka aplikuar botoks-in foli për mikrofonin e Euroneës Albania, ku tregoi dhe ndërhyrjet. Ajo u shpreh se aplikimi i botoks-it i...

“Lash Karaibet dhe Portugalinë për Vlorën”, italiania tregon pse qëndroi në Shqipëri

Tereza Guzzardi është një sipërmarrëse italiane e cila ka zgjedhur të jetojë në Shqipëri. Në një intervistë për “Good Morning Albanians” ajo ka treguar se...

Dobësim dhe solar, trajtimet që po bëhen këtë verë

Stina e verës është periudha kur të gjithë duam që të dukemi sa më mirë sidomos në pamjen e jashtme. Qendra estetike janë të tejmbushura...

Shqiptarja “shpallet” heroinë në Zvicër, i shpëton jetën fëmijës 4-vjeçar

Mediat zviceriane i kanë bërë jehonë rastit të një 34-vjeçareje me origjinë shqiptare e cila shpëtoi një fëmijë nga mbytja në një pishinë në...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×