English

Çeka: 8 nga 10 socialistë e vlerësojnë punën e qeverisë. Opozita, rezultat të dobët

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Blendi Çeka nga MRB Data Centrum e ka komentuar sondazhet të cilat tregojnë vlerësimin e socialistëve për qeverinë këtë të premte në “Barometri” në Euronews Albania.

- Advertisement -

Sipas tij, këto sondazhe japin një sinjal pozitiv politik për qeverinë, pasi 79% e socialistëve që e kanë votuar, e vlerësojnë pozitivisht punën e bërë.

“Në nivelin e 80% unë kam përshtypjen se është një shofer shumë e lartë. Unë besoj se është prap në sinjalin pozitiv, apo lajmin e mirë për qeverinë pasi i bie që në 10 persona që kanë votuar Partinë Socialiste para dy vitesh, 5 vazhdojnë të kenë vlerësim pozitiv për punën e qeverisë, vetëm 0.4 kanë qëndrim negativ dhe pjesa tjetër kanë qëndrim neutral. Kam përshtypjen se kanë shifra optimale”,-tha Çeka.

Çeka komentoi gjithashtu vlerësimin e demokratëve për opozitën, të cilët duket se janë të pakënaqur nga veprimtaria e opozitës në këto vite.

“Për opozitën ka rezultat të dobët, vlerësimi është ndoshta më i ulëti historik. Gjëja më interesante janë votuesit e PD dhe aleatët, edhe ata e vlerësojnë negativisht punën e opozitës”, tha Blendi Çeka.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?