English

Çfarë do të vendosë të hënën GJKKO për Belerin? Erzen Breçani parashikon vendimin

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-drejtuesi i lartë i Policisë së Shtetit Erzen Berçani ishte i ftuar këtë të shtunë në emisionin Review në Euronews Albania, ku komentoi arrestimin e Fredi Belerit, dy ditë përpara zgjedhjeve.

- Advertisement -

Berçani tha se të hënën Gjykata e Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit do ta lirojë Belerin, pasi në gjykimin e tij veprimet e policisë nuk janë në kuadrin e provës.

Breçani nënvizoi se provat mund të jenë të mjaftueshme për bashkëpunëtorët e Fredi Belerit, por jo për të.

“Mua veprimet e policisë nuk më duken që janë në kuadrin e provës për Fredi Belerin. Unë e mendoj se Fredi Beleri do të shkojë në shtëpi.

Pavarësisht se në bazë të informacioneve që ka dërguara në rrugë të ligjshme gjykata e ka vlerësuar të ligjshëm përgjimin, unë mendoj se nuk ka prova të mjaftueshme për Fredin, por më shumë për bashkëpunëtorët e tij”, tha Breçani.

 

LEXO GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?