English

Çfarë po ndodh në Hagë? Bashkëshortja e Rexhep Selimit: Takohemi dhe flasim por…

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shqipe Selimi, bashkëshortja e Rexhep Selimit që ndodhet në Hagë për krime lufte tha sekjo Gjykatë po i mban padrejtësisht në burg, ndërsa serbët janë të lirë.

- Advertisement -

Në një intervistë për Euronews Albania ajo theksoi se me bashkëshortin bisedojnë çdo ditë ndërsa takohen njëherë në muaj.

Po ashtu ajo bëri me dije se flasin me video kamera.

“Ka dy vit që festa e Pavarësisë na gjen të ndarë.  Gjykata në Hagë padrejtësisht po mban brenda në burg vetëm shqiptarët dhe serbët rrinë të lirë. Urojmë që fundi i kësaj gjykimi të jetë në favor të shqiptarëve. Komunikimin me Rexhën e kemi të përditshëm. Kemi vizita periodike mujore. Takohemi njëherë në muaj. Kemi komunikim dhe me video. Sipas Rexhës që më ka treguar, secili e kanë dhomën e vet, por kanë  dhe një sallon të përbashkët”- tha ajo.

Më tej ajo nënvizoi se Gjykata në Hagë nuk duhet të ishte krijuar fare.

“Politika e Kosovës ishte ajo që themeloi Gjykatën në Hagë, që nuk duhej të ishte themeluar fare. Ministria e Drejtësisë bën pagesat  për udhëtimin, qëndrimin fjetjen për familjarët që vizitojnë të burgosurit”-deklaroi ajo.

Ajo foli dhe për talentin e bashkëshortit të saj që është piktura.

“Unë dhe fëmijët e mi i dhamë një shtyrje Rexhës që edhe atje të merret me piktura dhe atje. Kur shkoi në Hagë i ofruan mundësi që të merrej dhe me pikturë”-përfundoi Selimi.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?