Champions League| Galaktikët mposhtin Çelsin, Milani fiton në derbin e Italisë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Milani ka mposhtur Napolin me rezultatin 1-0, në duelin e parë çerekfinal të Ligës së Kampionëve. Goli u shenua në minutën e 40-të, ndërkohë që skuadra e Spaletit, u detyrua te luaj me 10 lojtarë prej minutës së 74-t. Milan mori fitoren e parë  dhe e pret ndeshjen e kthimit me një avantazh të lehtë.

Real Madrid ka siguruar një fitore të pastër 2-0 ndaj Çelsit në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampioneve. Skuadra e Ançelotit ka siguruar fitoren që i nevojitej për të shkuar me një avantazh në ndeshjen e dytë, edhe pse mund të mbyllte që sot kualifikimin.

Përtej një starti të vrullshëm të anglezeve, ndeshja foli për skuadrën e Realit që dominoi në lojë e raste, pasi gjeti golin e parë me Benzema.

- Advertisement -

Ne pjesen e dytë Celsi mbeti me  10 futbollistë pas një kartoni të kuq. Kjo ia bëri më të thjeshtë punën Realit, që gjeti edhe golin e dytë.

“Asgjë nuk ka mbaruar, ka mbetur një sfidë tjetër dhe ne duhet të përgatitemi. E dimë që Çelsi do të përpiqet të japë gjithçka javën e ardhshme”, ka deklaruar Ançeloti.

Duhet të jesh i qetë sepse kanë mbetur edhe 90 minuta, sepse në futboll çdo gjë mund të ndodhë. Duhet të dimë ta menaxhojmë atë avantazh, duke u përpjekur të përsërisim këtë ndeshjen deklaroi Anceloti.

 

LEXO GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Dodik vizitë në Moskë në tetor: Putin është miku im më mirë, jam krenar që…

Kreu i serbëve të Bosnje Hercegovinës, Millorad Dodik ka deklaruar se në muajin tetor do të udhëtojë drejt Rusisë për të zhvilluar takime me...

Më shumë se gjysma e popullsisë së Karabakut largohet për në Armeni

Më shumë se 65 mijë armenë kanë ikur prej Nagorno-Karabakut për në Armeni, ka thënë të enjten Jerevani, teksa vazhdon eksodi në këtë rajon...

Kryesia e Partisë Demokratike përjashton 11 deputetë (Emrat)

Partia Demokratike ka njoftuar këtë të enjte vendimi për përjashtimin e 11 deputetëve të kësaj force politike. Bëhet me dije se vendimi për përjashtimin e...

TË FUNDIT

Dodik vizitë në Moskë në tetor: Putin është miku im më mirë, jam krenar që…

Kreu i serbëve të Bosnje Hercegovinës, Millorad Dodik ka deklaruar se në muajin tetor do të udhëtojë drejt Rusisë për të zhvilluar takime me...

Më shumë se gjysma e popullsisë së Karabakut largohet për në Armeni

Më shumë se 65 mijë armenë kanë ikur prej Nagorno-Karabakut për në Armeni, ka thënë të enjten Jerevani, teksa vazhdon eksodi në këtë rajon...

Kryesia e Partisë Demokratike përjashton 11 deputetë (Emrat)

Partia Demokratike ka njoftuar këtë të enjte vendimi për përjashtimin e 11 deputetëve të kësaj force politike. Bëhet me dije se vendimi për përjashtimin e...

Kurti: Nëse Serbia kalon pandëshkuar, do ta përsërisë krimin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i ka bërë thirrje Kuvendit të Kosovës për sanksionim dhe ndëshkim të Serbisë nga faktori ndërkombëtar për sulmin ndaj...

A do shtoj Shqipëria trupa ushtarakë në Kosovë? Rama: Shikoni filmin “Golda”

Kryeministri Edi Rama ishte këtë të enjte në një konferencë për mediat, ku i pyetur nëse Shqipëria si anëtare e NATO-s do të shtojë...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×